Nest Konto (Nest Bank)

Recenzja Nest Konta
Nest Konto to bezwarunkowo darmowe konto bankowe. Za korzystanie z Nest Konta nie poniesiesz opłat. Zyskasz też dostęp do ciekawych usług dodatkowych, takich jak np. bankowość mobilna z biometrią głosową.
Nest Bank logo

Za korzystanie z Nest Konta nie poniesiesz żadnych opłat. Nest Konto to bezwarunkowo darmowe konto bankowe. Nie oznacza to jednak, że Nest Konto daje ograniczony dostęp do usług dodatkowych. Jeżeli zdecydujesz się wybrać ofertę Nest Banku, uzyskasz dostęp do atrakcyjnych produktów oszczędnościowych, nowoczesnej bankowości mobilnej z biometrią głosową, a także intuicyjnego systemu bankowości internetowej.

Co dokładnie oznacza, że konto jest bezwarunkowo darmowe? Bez opłat wypłacisz gotówkę z wszystkich bankomatów w Polsce, nie zapłacisz także za kartę płatniczą ani prowadzenie rachunku. Jeżeli przykładowo w dowolnym miesiącu nie dokonasz płatności kartą lub na Twoje konto nie wpłynie określona suma pieniędzy – bank nie naliczy prowizji za posiadanie i korzystanie z rachunku. Gwarantuje to duży komfort i swobodę w prowadzeniu konta.

Nest Bank zastąpił SMART Bank, a Nest Konto w pewnym sensie przejąło wiele cech swojego poprzednika. SMART Bank przez dłuższy okres swojej obecności na rynku był w pełni mobilnym bankiem – nie posiadał placówek stacjonarnych (!), a kontem można było zarządzać tylko przez internet i/lub telefon. Choć Nest Bank posiada już oddziały stacjonarne, to nadal możesz spodziewać się najwyższej jakości bankowości elektronicznej, za pośrednictwem której kompleksowo obsłużysz swoje konto.

 • Opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0 zł - prowadzenie konta
  • 0 zł - przelew wewnętrzny
  • 0 zł - internetowy przelew krajowy ELIXIR
  • 5 zł - internetowy przelew europejski SEBA w EUR
  • 1 zł - przelew natychmiastowy przez internet
  • 0 zł - przelew e-mail / SMS w PLN
  • 15 zł - przelew krajowy SORBNET
  • 15 zł - przelew zagraniczny SWIFT w walucie
  • 0 zł - stałe zlecenie
  • 0 zł - polecenie zapłaty - zdefiniowanie, realizacja
  • 5 zł - polecenie zapłaty - modyfikacja, odwołanie

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0 zł - opłata za kartę debetową
  • 0 zł - wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi cashback
  • 5 zł - opłata za wypłatę z bankomatów za granicą
  • 3% - prowizja za przewalutowanie (w tym wypłaty z bankomatów za granicą)

  Bezwarunkowo darmowe konto

  Nest Konto to obecnie jedyne bezwarunkowo darmowe konto na rynku. Nest Konto świetnie sprawdzi się także jako drugi rachunek lub jako konto dla studentów.

Karta płatnicza i bankomaty

Nest Bank dla użytkowników Nest Konta oferuje kartę zbliżeniową Visa. Karta jest bezwarunkowo bezpłatna, niezależnie od tego, jak często będziesz z niej korzystać. Nie poniesiesz także żadnych opłat za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Nest Konto - karta płatnicza

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa w Nest Banku to bardzo intuicyjny system, dzięki któremu możesz bezproblemowo zarządzać rachunkiem i wykonywać najważniejsze operacje. W celu zalogowania należy podać hasło oraz NIK (Numer Identyfikacyjny Klienta) – jeżeli otwierasz konto przez internet, otrzymasz go w tytule przelewu zwrotnego z Banku po dokonaniu przelewu autoryzacyjnego.

Na ekranie startowym zobaczysz informacje o swoich rachunkach – Nest Konto oraz dołączonym koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności – saldo, dostępne środki, przyznany limit, a także numer konta. Możesz także zarządzać lokatami, kartami do rachunku, oraz kartami kredytowymi i/lub kredytami, jeżeli takie posiadasz.

Z ekranu startowego możesz przejść do ekranu „Wykonaj operacje”, gdzie dokonasz dowolny przelew na inny rachunek bankowy, a także możesz skorzystać z gotowych szablonów dla przelewu do ZUS, przelewu SWIFT czy przelewu podatkowego. Możesz też ustawić polecenie zapłaty czy zlecenie stałe oznaczając dowolny przelew jako płatność cykliczną, dzięki czemu automatycznie zapłacisz za rachunki telefoniczne itp.

Możesz także dodać swoje skróty – np. jeżeli często dokonujesz płatności na wybrany rachunek, jednak ani termin ani kwota przelewu nie są z góry ustalone, wtedy możesz dostosować ekran w systemie, dodać skrót do płatności i po kliknięciu w ikonę skrótu zostaniesz odesłany do uzupełnionego formularza, za pośrednictwem którego dokonasz automatycznego przelewu do zdefiniowanego wcześniej odbiorcy.

Nest Konto - operacje systemowe
Operacje systemowe – aplikacja internetowa Nest Konta.

Z poziomu bankowości internetowej możesz także sprawdzić limity transakcji (docelowo jest to 50 000 zł dla pojedynczej transakcji, a dzienny limit wynosi 100 000 zł – warto zmienić! Limity możesz zmienić za pośrednictwem infolinii banku.), złożyć wnioski np. o wydanie duplikatu karty płatniczej oraz skontaktować się z bankiem za pośrednictwem internetowego formularza kontaktowego.

Jeżeli posiadasz aplikację mobilną na swoim telefonie i zostanie on skradziony lub zgubisz go, za pośrednictwem bankowości internetowej możesz zablokować dostęp do aplikacji.

Nest Konto - zablokowanie dostępu do aplikacji mobilnej
W bankowości internetowej zablokujesz dostęp do aplikacji mobilnej.

Minusy bankowości internetowej? To, co dla jednych może być największą zaletą – minimalistyczny, łatwy do obsłużenia system – dla innych może okazać się wadą. Osoby, które lubią korzystać z wielu dodatkowych, niestandardowych rozwiązań dołączonych do rachunku bankowego, mogą nie być nieusatysfakcjonowane. Poza tym brakuje modułu do automatycznych płatności za zakupy w sklepach internetowych, bez konieczności uzupełniania danych przelewu.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Nest Banku daje możliwość kompleksowego zarządzania rachunkiem. Za pośrednictwem aplikacji kompleksowo sprawdzisz saldo, dokonasz przelewów, ustawisz polecenie zapłaty, zmienisz PIN, znajdziesz najbliższy bankomat i wiele więcej.

Ciekawym rozwiązaniem jest biometria głosowa – możliwość korzystania z aplikacji za pomocą używania komend głosowych. I tak przykładowo nie musisz wpisywać swojego hasła w celu logowania, zamiast tego powiedz: „zaloguj do mojego banku”, a aplikacja po rozpoznaniu Twojego głosu automatycznie zaloguje Ciebie do konta.

W aplikacji możesz też zapłacić fakturę czy rachunki skanujac QR kod lub robiąc zdjęcie rachunku.

Unikalne zalety konta

Największą zaletą Nest Konta jest dostęp do produktów bankowych na preferencyjnych warunkach finansowych. Jest to obecnie jedyny bezwarunkowo darmowy rachunek ror na rynku. Inne atuty rachunku to:

 • Rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności oprocentowany 2,25% w skali roku dla kwot do 50 000 zł (do dnia 04.01.2017).
 • 3-miesięczna Lokata Witaj – z oprocentowaniem w skali roku wynoszącym 4% dla kwot do 10 000 zł.
 • Możliwość skorzystania z Nest Konta Walutowego w dolarach, funtach i euro.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna ze sterowaniem głosowym.

Podsumowanie

Nest Konto jest jedynym bezwarunkowo darmowym kontem na rynku.  Atrakcyjne warunki finansowe – brak opłat za prowadzenie konta, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów w Polsce, to największe zalety rachunku. Konto idealnie odpowie na zapotrzebowanie osób, które dążą do zminimalizowania kosztów związanych z prowadzeniem rachunku bankowego. Nest Konto dobrze sprawdzi się także jako drugie konto bankowe czy konto dla studentów.

Rachunek nie posiada wielu usług dodatkowych, jednak należy zwrócić uwagę na nowoczesną bankowość mobilną z możliwością sterowania głosowego oraz dołączone produkty oszczędnościowe – Lokata Witaj oprocentowana na poziomie 4% oraz konto oszczędnościowe Nest Oszczędności.

Zalety

Bezwarunkowo darmowe konto

Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta, kartę płatniczą i bankomaty w Polsce.

Bankowość mobilna

Intuicyjna aplikacja mobilna ze sterowaniem głosowym.

Bankowość internetowa

Łatwy w obsłudze system bankowości internetowej.

Produkty oszczędnościowe

Przyzwoicie oprocentowane konto oszczędnościowe i lokata powitalna.

Wady

Usługi dodatkowe

Niewiele usług dodatkowych dołączonych do rachunku.

10 Prowadzenie rachunku

10 Karta płatnicza i bankomaty

10 Opłaty i możliwość uniknięcia

9 Bankowość elektroniczna

8 Unikalne zalety konta

Nasza ocena Nest Konta (1-10)

9.4

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *