Nest Konto – darmowe konto Nest Banku

Nest Konto obrazek
Nest Konto to darmowe konto bankowe. Korzystając z rachunku oferowanego przez Nest Bank nie poniesiesz opłat za kartę ani prowadzenie konta. Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są bezpłatne.
Nest Konto - opis

Nest Konto to darmowe konto bankowe. Za korzystanie z rachunku oferowanego przez Nest Bank nie poniesiesz podstawowych opłat, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Nest Konto daje dostęp do ciekawych produktów oszczędnościowych (w tym Lokata Witaj oprocentowana na 4%), aplikacji mobilnej z biometrią głosową, a także łatwego w obsłudze systemu bankowości internetowej.

Nest Bank logo

Co wyróżnia darmowe konto Nest Banku na tle konkurencji? Największą zaletą konta jest brak kosztów za najczęściej wykonywane operacje – bez opłat wypłacisz gotówkę z wszystkich bankomatów w Polsce, nie zapłacisz także za kartę płatniczą, prowadzenie rachunku, ani za przelewy internetowe i w aplikacji mobilnej.

Bank nie naliczy prowizji za korzystanie z rachunku bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. To daje dużą swobodę i zapewnia komfort korzystania z rachunku. Wybierając ofertę Nest Banku, opłaty za Twój rachunek bankowy będą ograniczone do minimum.

 • Zobacz opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0 zł - prowadzenie konta
  • 0 zł - przelew wewnętrzny
  • 0 zł - internetowy przelew krajowy ELIXIR
  • 5 zł - internetowy przelew europejski SEPA w EUR
  • 1 zł - przelew natychmiastowy przez internet
  • 0 zł - przelew e-mail / SMS w PLN
  • 15 zł - przelew krajowy SORBNET
  • 15 zł - przelew zagraniczny SWIFT w walucie
  • 0 zł - stałe zlecenie
  • 0 zł - polecenie zapłaty - zdefiniowanie, realizacja
  • 5 zł - polecenie zapłaty - modyfikacja, odwołanie

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0 zł - opłata za kartę debetową
  • 0 zł - wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł - wypłata gotówki w ramach usługi cashback
  • 5 zł - opłata za wypłatę z bankomatów za granicą
  • 3% - prowizja za przewalutowanie (w tym wypłaty z bankomatów za granicą)

  Darmowe konto

  Cechą wyróżniającą Nest Konto, jest to, że jest to darmowy rachunek bankowy. Nest Konto sprawdzi się nie tylko jako podstawowy rachunek, ale także jako dodatkowe konto bankowe lub konto dla osób młodych i studentów.

  Pełna tabela opłat dostępna jest na stronie Nest Banku.

Konto Nest Banku – karta płatnicza

Nest Bank oferuje kartę zbliżeniową Visa. Jak wspomniano wcześniej, karta jest bezwarunkowo bezpłatna, niezależnie od tego, jak często będziesz z niej korzystać i czy będziesz dokonywać płatności bezgotówkowych. Bez względu na Twoją aktywność, nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z korzystaniem z karty, ani wypłatą gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Nest Konto - karta płatnicza
Nest Konto - karta płatnicza Visa. Źródło: nestbank.pl

Podsumowując, najważniejsze cechy karty dołączonej do Nest Konta, to:

 • 0 złotych za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów
 • 0 złotych za wpłaty we wpłatomatach Euronet
 • 0 złotych za wypłaty w kasie sklepu – usługa cashback
 • Płatności mobilne Google Pay, Apple Pay oraz zbliżeniowe płatności zegarkiem Garmin – Garmin Pay

Bankowość internetowa w Nest Banku

Bankowość internetowa w Nest Banku intuicyjna aplikacja, która powoli Tobie zarządzać rachunkiem i realizować najważniejsze operacje.

Na ekranie startowym uzyskasz informacje o swoich rachunkach – Nest Koncie oraz dołączonym koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności (do 2,25% oprocentowania w skali roku). Sprawdzisz saldo, dostępne środki, przyznany limit i w łatwy sposób uzyskasz dostęp do numeru konta. Możesz też zarządzać lokatami, kartami do rachunku, oraz kartami kredytowymi i/lub kredytami, jeżeli takie posiadasz.

Logując się do bankowości internetowej szybko zrealizujesz przelew na inny rachunek bankowy, możesz także skorzystać z gotowych szablonów dla przelewu do ZUS, przelewu SWIFT czy przelewu podatkowego. Możesz ustawić polecenie zapłaty czy zlecenie stałe oznaczając dowolny przelew jako płatność cykliczną, co pozwoli Ci dokonywać cyklicznych płatności, np. za rachunki za telefon.

Masz także możliwość dostosowania ekranu do Twoich własnych potrzeb – na ekranie startowym możesz dodać swoje skróty. I tak, np. jeżeli często dokonujesz płatności na wybrany rachunek bankowy (może to być konto osoby z Twojej rodziny), jednak ani termin ani kwota przelewu nie są z góry ustalone, wtedy możesz dostosować ekran, dodając skrót do płatności. Po kliknięciu w ikonę skrótu zostaniesz odesłany do uzupełnionego formularza, za pośrednictwem którego dokonasz szybkiego przelewu do zdefiniowanego wcześniej odbiorcy.

Nest Konto - operacje systemowe
Operacje systemowe – aplikacja internetowa Nest Konta.

W bankowości internetowej możesz także sprawdzić limity transakcji (docelowo jest to 50 000 zł dla pojedynczej transakcji, a dzienny limit wynosi aż 100 000 zł –  limity możesz zmienić za pośrednictwem infolinii banku, dla bezpieczeństwa warto to zrobić od razu po otwarciu rachunku). Możesz też złożyć wnioski np. o wydanie duplikatu karty płatniczej oraz skontaktować się z bankiem za pośrednictwem internetowego formularza kontaktowego.

Jeżeli posiadasz aplikację mobilną na swoim telefonie i z jakiegoś powodu stracisz dostęp do tej aplikacji (np. zgubisz telefon), to za pośrednictwem bankowości internetowej możesz zablokować dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki czemu zapewnisz bezpieczeństwo Twoich środków.

Nest Konto - zablokowanie dostępu do aplikacji mobilnej
W bankowości internetowej zablokujesz dostęp do aplikacji mobilnej.

To, co dla jednych może być zaletą bankowości internetowej Nest Banku – czyli minimalistyczny, łatwy do obsłużenia system – dla innych może okazać się wadą. Osoby, które lubią korzystać z wielu dodatkowych, niestandardowych rozwiązań dołączonych do rachunku bankowego, mogą być nieusatysfakcjonowane. Przydałaby się także funkcja, która pozwala na realizacje szybkich płatności przy dokonywaniu zakupów przez internet oraz płatności BLIK. Dzisiaj nie to aż tak duży kłopot – na etapie płatności za zakupy w internecie można wybrać kartę płatniczą i to rozwiąże problem – jednak wprowadzenie opisanych w tym akapicie rozwiązań, na pewno będzie dużym plusem dla wszystkich – aktualnych i nowych użytkowników Nest Konta.

Nest Konto – Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Nest Banku pozwala wygodnie zarządzać środkami zgromadzonymi na rachunku. Korzystając z aplikacji mobilnej Nest Konta sprawdzisz saldo, dokonasz przelewów, ustawisz polecenie zapłaty, zmienisz PIN czy znajdziesz najbliższy bankomat.

Ciekawym rozwiązaniem jest biometria głosowa – możliwość sterowania aplikacją przy użyciu komend głosowych. W aplikacji możesz też zapłacić fakturę czy rachunki skanując QR kod albo robiąc zdjęcie rachunku.

W pewnym sensie kontrowersyjną kwestią jest design aplikacji, który nie wszystkim przypada do gustu. Na screenshotach dołączonych do tego opisu zobaczysz jak wygląda aplikacja mobilna Nest Banku.

Zalety konta

Prawdopodobnie największą zaletą Nest Konta są atrakcyjne warunki korzystania z rachunku. Nest Konto to darmowe konto bankowe, korzystając z którego nie poniesiesz opłat za wszystkie podstawowe operacje. Możesz także skorzystać z ciekawych produktów oszczędnościowych. Poniżej wymieniono najważniejsze zalety konta:

 • Bezwarunkowo darmowe konto bankowe
 • Lokata Witaj – z oprocentowaniem w skali roku wynoszącym 4% dla kwot do 10 000 zł, którą możesz założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta, w bankowości internetowej.
 • Rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności oprocentowany 2,25% w skali roku dla kwot do 50 000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2%.
 • Możliwość skorzystania z Nest Konta Walutowego w dolarach, funtach i euro.
 • Aplikacja mobilna ze sterowaniem głosowym.

Nest Konto w trzech zdaniach

Nest Konto to darmowe konto bankowe. Atrakcyjne warunki finansowe – brak opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów w Polsce, to największe zalety produktu Nest Banku. Jeżeli szukasz konta bankowego, które pozwoli Ci skutecznie zminimalizować opłaty za prowadzenie i obsługę rachunku, wtedy oferta Nest Banku może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Ze względu na dostęp do darmowych bankomatów, Nest Konto dobrze sprawdzi się także jako drugie konto bankowe albo rachunek bankowy dla młodych osób i studentów.

Zalety

Darmowe konto

Brak opłat za prowadzenie konta, kartę płatniczą i bankomaty w Polsce.

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna ze sterowaniem głosowym.

Bankowość internetowa

Łatwy w obsłudze system bankowości internetowej.

Produkty oszczędnościowe

Przyzwoicie oprocentowane konto oszczędnościowe i „Lokata Witaj” dla nowych Klientów.

Wady

Usługi dodatkowe

Niewiele usług dodatkowych dołączonych do rachunku.

Wady

Usługi dodatkowe

Niewiele usług dodatkowych dołączonych do rachunku.

Zalety

Darmowe konto

Brak opłat za prowadzenie konta, kartę płatniczą i bankomaty w Polsce.

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna ze sterowaniem głosowym.

Bankowość internetowa

Łatwy w obsłudze system bankowości internetowej.

Produkty oszczędnościowe

Przyzwoicie oprocentowane konto oszczędnościowe i „Lokata Witaj” dla nowych Klientów.

10 Warunki finansowe (opłaty)

9 e-Bankowość

8 Unikalne zalety rachunku i promocje

Nasza ocena Nest Konta

9

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *