Konto Wyższej Jakości (wycofane z oferty)

Konto niedostępne

4 września 2017 r. bank wycofał ze swojej oferty Konto Wyższej Jakości. W ofercie banku pojawił się nowy rachunek: Konto Jakże Osobiste.

Konto Wyższej Jakości - recenzja
logo Alior Banku

Konto Wyższej Jakości jest atrakcyjną propozycją, jeżeli osiągasz średnie dochody. Możesz wtedy uniknąć wszystkich opłat związanych z prowadzeniem rachunku. Nie zapłacisz za obsługę karty, wypłatę gotówki z wszystkich bankomatów, prowadzenie konta a nawet przelewy natychmiastowe czy zagraniczne.

Całkowity brak opłat

Warunek uniknięcia opłat? Jest tylko jeden: zapewnij jednorazowy wpływ wysokości min. 2500 zł w miesiącu albo dokonaj transakcji kartą płatniczą na wysokość 700 zł lub więcej. Dzięki temu unikniesz jedynej warunkowej opłaty, która wynosi 12 zł miesięcznie.

5 lat gwarancji

Tym, co wyróżnia Konto Wyższej Jakości, jest 5-letnia gwarancja niezmienności opłat. Po podpisaniu umowy, przez 5 kolejnych lat, możesz uniknąć wszystkich opłat związanych z prowadzeniem rachunku.

Jeśli na Twoje konto miesięcznie, jednorazowo wpływa 2500 zł lub więcej lub regularnie dokonujesz transakcji bezgotówkowych na kwotę 700 zł w miesiącu lub wyższą, Konto Wyższej Jakości może być dla Ciebie najtańszym rozwiązaniem na rynku.

Dodatkowo uzyskasz dostęp do szeregu usług dodatkowych, takich jak limit odnawialny, darmowe doradztwo inwestycyjne (od 5000 zł) oraz możliwość skorzystania z szerokiej oferty lokat.

 • Opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0/12 zł* - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty
  • 0 zł - zlecenie stałe
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
  • 0 zł - przelew natychmiastowy przez internet

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty płatniczej do konta
  • 0 zł - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju
  • 0 zł - wypłaty z bankomatów za granicą

  Warunki uniknięcia opłat

  * 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli w miesiącu na konto wpłynie jednorazowo kwota min. 2500 zł z konta w innym banku albo konta firmowego prowadzonego w Alior Banku lub jeżeli wykonasz transakcje kartą płatnicze na kwotę min. 700 zł w miesiącu (pod uwagę jest brana data zaksięgowania transakcji).

Karta płatnicza

Do Konta Wyższej Jakości w Alior Banku dołączona jest karta płatnicza Debit MasterCard.

karta Debit MasterCard

Korzystanie z karty płatniczej jest bezwarunkowo darmowe. Bank nie określa minimalnej kwoty transakcji bezgotówkowych w ciągu miesiąca ani ilości transakcji, które należy dokonać, aby uniknąć warunkowej opłaty za kartę. Jednak możesz odnieść korzyść aktywnie korzystając z karty, gdyż zaksięgowanie transakcji o wartości 700 zł miesięcznie zwalnia Cię z warunkowej opłaty za prowadzenie konta.

Cechy karty

Darmowe bankomaty

Brak prowizji za wypłaty z wszystkich bankomatów.

Płatności stacjonarne i internetowe

Możliwość dokonywania płatności internetowych oraz płatności w punktach handlowo-usługowych.

Transakcje zbliżeniowe

Płatności do 50 PLN bez konieczności wpisywania kodu PIN.

Kontrola płatności

Całodobowy dostęp do historii transakcji.

Naklejka zbliżeniowa

Korzystając z Konta Wyższej Jakości możesz także używać naklejki zbliżeniowej. Jest to karta płatnicza w postaci kilkucentymetrowej naklejki, którą można umieścić na swój telefon. Naklejka zbliżeniowa Alior Banku pozwala na dokonywanie płatności wartości do 50 PLN bez wpisania kodu PIN. Wydanie naklejki jest bezpłatne, nie zapłacisz również za korzystanie z naklejki.

naklejka zbliżeniowa Alior

Płać z Android Pay

Alior Bank, to jeden z pierwszych banków w Polsce, który umożliwia płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem innowacyjnej usługi Google – Android Pay. Kiedy otrzymasz kartę płatniczą do Twojego konta w Alior Banku możesz ją dodać do aplikacji mobilnej Android Pay i dokonywać wygodnych płatności zbliżeniowych przy użyciu Twojego smartfona.

Darmowe bankomaty

Korzystając z karty płatniczej Debit MasterCard przypisanej do Konta Wyższej Jakości, uzyskasz możliwość dokonywania bezpłatnych wypłat z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Żeby korzystać z bankomatów bez konieczności ponoszenia prowizji, nie musisz spełnić żadnych warunków. Po otworzeniu konta oferowanego przez Alior Bank możesz wypłacać pieniądze bez prowizji w każdym miejscu na świecie.

Co więcej, bank daje gwarancje, że przez najbliższe 5 lat warunki korzystania z konta nie ulegną zmianie, a zatem możesz mieć pewność, że przez najbliższe kilka lat nie zdarzy się nic, co sprawiłoby że zaczniesz ponosić opłaty za korzystanie z bankomatów. Takie operacje jak wpłaty na własny rachunek czy wypłaty w oddziałach banku są również darmowe.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa w Alior Banku daje dostęp do wielu praktycznych rozwiązań oraz możliwość personalizacji ustawień zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Przykładem takiej praktycznej funkcjonalności jest przelew natychmiastowy, dzięki któremu możesz szybko przekazać pieniądze na konto osoby posiadającej konto w innym banku. Bankowość internetowa Alior Banku posiada zintegrowaną opcję przelewu natychmiastowego, która pozwala szybko zrealizować przelew za pośrednictwem dwóch niezależnych od siebie systemów: Express Elixir i BlueCash.

Kiedy wybierzesz rachunek bankowy, na który chcesz przekazać pieniądze, następuje weryfikacja dostępności usługi w banku odbiorcy i na tej podstawie system automatycznie wybiera najszybszą metodę realizacji przelewu (Express Elixir lub BlueCash) dopasowaną do banku, w którym konto posiada odbiorca rachunku. Dzięki temu nie musisz czekać kilku godzin lub nawet dni na to, aby odbiorca otrzymał Twój przelew – pieniądze mogą znaleźć się na koncie Twojego odbiorcy nawet w ciągu 60 sekund, niezależnie od banku, do którego robisz przelew.

Usługa przelewu natychmiastowego dla posiadaczy Konta Wyższej Jakości jest całkowicie bezpłatna, nie ma także limitu darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Dzięki temu możesz zawsze przelewać pieniądze w trybie natychmiastowym, nie ponosząc dodatkowych opłat.

Jakie jeszcze możliwości daje bankowość internetowa w Alior Banku?

Dostosowanie pulpitu

Możesz spersonalizować pulpit w ten sposób, aby po zalogowaniu do bankowości internetowej uzyskać dostęp do najważniejszych funkcji dla Twojego indywidualnego rachunku.

Zarządzanie ustawieniami

Np. dostosowanie ustawień systemu bankowości internetowej, możliwość zmiany danych kontaktowych, numeru telefonu do kodów SMS, zarządzanie kanałami dostępu (np. możliwość zablokowania dostępu do aplikacji mobilnej).

Obsługa płatności

Przykładowo: przelew krajowy, przelew natychmiastowy, przelew maklerski, przelew z przyszłą datą realizacji, ustawienie zlecenia stałego i polecenia zapłaty (bez opłat).

Możliwości oszczędzania

Dostęp do lokat, funduszy inwestycyjnych, autodealing (platforma do zawierania transakcji przewalutowywowania oraz otwierania lokat terminowych na indywidualnych warunkach).

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna w Alior Banku dostępna jest na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Bank obiecuje, że mobilny system transakcyjny został przygotowany w taki sposób, aby zminimalizować obciążenie łącza internetowego – elementy graficzne zostały zredukowane do minimum. Jeszcze niedawno mogło to być dużym plusem, obecnie jednak limit transferu nie jest aż duża barierą, a aplikacja wygląda dość skromnie.

Aplikacja mobilna Banku jest minimalistyczna, ale funkcjonalna. Poniżej film prezentujący aplikacji mobilną Alior Banku:

Dodatkowe korzyści

Konto Wyższej Jakości to rachunek, powinien zainteresować osoby osiągające średnie i wyższe dochody. Właśnie dla tej grupy skierowana jest dodatkowa usługa bezpłatnego doradztwa inwestycyjnego dla kwot od 5000 zł. Co miesiąc otrzymasz rekomendacje portfelowe dla Twoich aktywów, przygotowaną przez ekspertów Alior Banku.

Korzystając z bankowości internetowej możesz także skorzystać z lokat, które założysz na okres od 10 dni aż do 36 miesięcy. Masz całkowitą swobodę w wyborze lokat, a bank posiada rozbudowaną ofertę: lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, lokaty odnawialne i nieodnawialne, a także lokaty w walutach obcych. Możesz otworzyć dowolną liczbę lokat, na dowolną kwotę.

Korzystając z Konta Wyższej Jakości możesz także wziąć udział w programie re komendacyjnym, w którym otrzymasz do banku 60 zł, za każdą skutecznie poleconą osobę. W ramach programu rekomendacyjnego możesz polecić także inne produktu banku, za które otrzymasz prowizje na Twój rachunek.

Bardzo przydatnym narzędziem przy dokonywaniu zakupów w internecie jest system szybkich płatności „Płacę z Alior Bankiem”. Na etapie realizacji płatności w sklepie internetowym możesz wybrać tę opcje, a pieniądze za Twój zakup pojawią się natychmiast na koncie odbiorcy, co może znacznie przyspieszyć cały proces zakupu.

Pomoc w przeniesieniu rachunku

Jeżeli zdecydujesz się na otwarcie Konta Wyższej Jakości, a posiadasz już konto w innym banku, możesz liczyć na pomoc Alior Banku w zakresie załatwienia formalności i automatyzacji operacji na Twoim rachunku. Taka pomoc obejmuje:

 1. Zlecenie zamknięcia dotychczasowego rachunku i przekazanie środków, które się na nim znajdują na Twoje nowe konto w Alior Banku.
 2. Przeniesienie Twoich poleceń zapłaty oraz stałych zleceń.
 3. Poinformowanie o zmianie numeru rachunku Twojego pracodawcy, ZUS, Urządu Skarbowego oraz inne wskazane przez Ciebie instytucje.
 4. Doradztwo w zakresie ustawienia cyklicznych opłat za stałe rachunki czy przeniesienia limitu z poprzedniego rachunku do Alior Banku.

Aby umożliwić bankowi realizacje procesu przeniesienia konta, złóż w oddziale wypełniony wniosek o przeniesienie rachunku.

Podsumowanie

Konto Wyższej Jakości to ciekawa oferta, która szczególnie Ciebie zainteresuje, jeżeli cenisz stabilność, sprawdzone rozwiązania, a także możliwość dostosowania najważniejszych ustawień do swoich indywidualnych potrzeb. Alior Bank zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie przeniesienia rachunku, dostosowania funkcji w bankowości internetowej czy możliwości inwestycji kapitału pod okiem ekspertów.

Tym, co wyróżnia Konto Wyższej Jakości jest 5 letnia gwarancja, że warunki korzystania z rachunku nie ulegną zmianie. Jeżeli zatem masz pewność, że spełnisz jeden warunek (miesięczne wpływy na poziomie min. 2500 zł lub płatności bezgotówkowe na poziomie min. 700 zł/mies.), możesz bez opłat korzystać z rachunku, który oferuje wiele praktycznych usług dodatkowych, takich jak choćby darmowe przelewy natychmiastowe czy dostęp do darmowych bankomatów.

W opinii redakcji portalu e-rankingkont.pl Konto Wyższej Jakości, to atrakcyjna oferta dla osób osiągających średnie i wyższe dochody, które szukają funkcjonalnych rozwiązań oraz chcą uniknąć konieczności zmiany rachunku ze względu na niekorzystne zmiany w tabeli opłat.

Zalety

Całkowity brak opłat!

Spełnij jeden warunek, by nie płacić za wszystkie operacje!

Unikalne zalety

Brak opłat za przelewy natychmiastowe, zaawansowane możliwości personalizacji profilu.

5 lat gwarancji

Gwarancja, że warunki prowadzenia konta nie ulegną zmianie przez 5 lat.

Doradztwo inwestycyjne

Darmowe doradztwo inwestycyjne od 5000 zł

Wady

Warunkowa opłata

Względnie wysoka opłata za prowadzenie rachunku przy nie spełnieniu warunku zwalniającego z tej opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *