Konto osobiste Direct – ING Bank Śląski

Konto osobiste Direct obrazek
Konto osobiste Direct to flagowy rachunek ING Banku Śląskiego. Konto daje dostęp do bardzo dobrej bankowość mobilnej i internetowej Moje ING, z takimi usługami, jak np. Trener Finansów.
ING Bank logo

Konto Direct to flagowa oferta ING Banku Śląskiego – jednego z największych banków, prowadzących działalność w naszym kraju. Czytając tę recenzję dowiesz się więcej o cechach często wybieranego przez klientów rachunku bankowego – Konta Osobistego Direct z aplikacją internetową i mobilną Moje ING. 

Promocja

Otwórz konto Osobiste Direct teraz i zyskaj do 140 zł. Sprawdź szczegóły promocji.

Wyróżniającą cechą Konta Direct jest bankowość elektroniczna Moje ING. Bank ING był jednym z pierwszych, który postawił na rozwiązania skierowane dla osób korzystających z konta przez internet (pamiętasz kampanię “internetowi mają lepiej?”) i od wielu lat sukcesywnie rozwija produkty i usługi internetowe, powiązane z Kontem Direct.

Jeszcze nie tak dawno (patrząc na datę publikacji reklamy na kanale YouTube był to 2012 rok) Bank reklamował możliwość dokonywania przelewów internetowych przez telefon. Dzisiaj Bank oferuje wbudowaną do aplikacji klawiaturę Moje ING, dzięki której dokonasz przelewu na numer telefonu odbiorcy. Ciekawe co przyniosą kolejne lata. 😉

Znakiem rozpoznawczym konta jest bankowość internetowa i mobilna Moje ING. Tak o systemie wypowiada wypowiada się redaktor bloga technologicznego Antyweb:

Uważam, że całość prezentuje się naprawdę dobrze. Wszystko jest jasne, czyste i przejrzyste. Wszystkie potrzebne funkcje i opcje dostępne są od razu po zalogowaniu do konta. Nawigowanie po serwisie jest intuicyjne i nie powinno sprawić nikomu żadnego problemu.

GRZEGORZ UŁAN ANTYWEB.PL, O SYSTEMIE MOJE ING

Co prawda opinia ma swoje źródło w artykule sponsorowanym dlatego można potraktować ją z lekkim dystansem, w każdym razie cytowany fragment dobrze podsumowuje bankowość Moje ING. System jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale daje też dostęp do wielu ciekawych funkcji.

Opłaty

Konto Direct jest warunkowo darmowym rachunkiem. Aby uniknąć opłat związanych z prowadzeniem konta, należy dokonać transakcji kartą płatniczą w wysokości 300 zł w miesiącu (dzięki temu unikniesz opłaty wysokości 7 zł). Nie ma opłat za prowadzenie konta, a polecenia zapłaty i stałe zlecenia są darmowe, co jest dużym plusem rachunku.

Gotówkę bez prowizji wypłacisz z bankomatów ING oraz Planet Cash niezależnie od kwoty i ilości transakcji.

Pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów jest bezpłatna, a prowizja za drugą i każdą kolejną wypłatę wynosi 2,5 zł. Jeżeli często wypłacasz gotówkę z innych bankomatów – więcej niż 3 razy w miesiącu – wtedy warto skorzystać z pakietu wypłat, którego aktywacja kosztuje 5 zł i pozwala na bezpłatne korzystanie z wszystkich bankomatów.

 • Zobacz opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0 zł - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty
  • 0 zł - zlecenie stałe
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
  • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0/7 zł* - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych
  • 0 zł - wypłaty w bankomatach ING i Planet Cash
  • 0/2,5 zł* - wypłaty z innych bankomatów (0 zł dla pierwszej wypłaty w miesiącu)
  • 6% prowizji od kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie – wypłaty w bankomatach za granicą

  Warunki uniknięcia opłat

  * Opłata za kartę płatniczą nie jest naliczana, jeżeli w poprzednim miesiącu dokonano i zaksięgowano na koncie płatności bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Konto Direct w ING – analiza oferty

Klienci korzystający z Konta Direct, mogą dokonywać płatności bezgotówkowych przy użyciu karty zbliżeniowej Visa.

Karta Płatnicza ING
Karta płatnicza dołączona do Konta Direct. Źródłem obrazka jest strona Banku ING.

Najważniejsze cechy karty na liście poniżej:

 • Wydawca karty: Visa
 • Opłata miesięczna za kartę: 7 zł
 • Czy można uniknąć opłaty? TAK
 • Warunek uniknięcia opłaty: Transakcje kartą 300 zł/miesiąc
 • 3D-secure: TAK
 • Google Pay: TAK
 • Apple Pay: NIE
 • Usługi dodatkowe: Karta wielowalutowa, Smart Saver

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa, to rozwiązanie dla osób, które często podróżują za granicę, jak również dla tych, którzy za granicą bywają nieco rzadziej – w wakacje lub weekendy.

Będąc za granicą możesz uniknąć prowizji za płatności poza granicami kraju, jeśli dokonujesz transakcji w takich walutach jak Euro, Funt Brytyjski lub Dolar.

Na filmie zobaczysz jak działa karta wielowalutowa.

Smart Saver – automatyczne oszczędzanie

Smart Saver to system automatycznego oszczędzania. To taka internetowa skarbonka. Określasz jaką kwotę od transakcji chcesz przelać na konto oszczędnościowe, a Smart Saver automatycznie pobierze określoną wartość Twojej płatności i przekaże ją na konto oszczędnościowe.

Konto oszczędnościowe jest oprocentowane, więc od przelanej kwoty zostaną naliczone odsetki.

Dwa warianty oszczędzania

Możesz ustalić dwie reguły oszczędzania:

 1. Wariant pierwszy – zaokrąglenie kwoty transakcji – np. do 10 zł.
 2. Wariant drugi – procent od kwoty transakcji – np. 10%

Przyjmijmy, że robisz podstawowe zakupy, za które płacisz 18 zł, wtedy:

Wariant 1

Smart Saver zaokrągla kwotę do pełnych 10 zł, czyli płacąc 18 zł, Smart Saver automatycznie zaokrągla kwotę do 20 zł, a 2 zł jest przekazywane na Twoje konto oszczędnościowe. W tym wariancie zaoszczędzasz 2 zł.

Wariant 2

Smart Saver automatycznie odkłada 10% od wartości Twoich zakupów – 10% z 18 zł. W tym wariancie zaoszczędzasz 1,8 zł.

Bankowość internetowa i mobilna Moje ING

Bankowość Moje ING to znak rozpoznawczy Konta Direct i jedna z największych zalet tego rachunku. Po części omówiona na początku, czas dokładniej przyjrzeć się najważniejszym funkcjom.

Moje ING to rozbudowany, a jednocześnie prosty w obsłudze, system bankowości elektronicznej, który pozwala kompleksowo zarządzać swoim rachunkiem przez internet, a także z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Moje ING daje możliwość personalizacji i optymalizacji rachunku, dzięki czemu możesz uzyskać szybki dostęp do najważniejszych funkcji.

Zaczynamy – logowanie

Logując się do aplikacji internetowej, bank nie prosi o podanie całego hasła – jedynie wybranych znaków. Udogodnieniem jest też klawiatura ekranowa dostępna na stronie logowania banku. Korzystając z tej klawiatury zmniejszasz ryzyko, że ktoś przechwyci Twoje hasło (a właściwie wybrane znaki).

 

Moje ING - logowanie

Bankowość Moje ING – logowanie.

Do aplikacji mobilnej na obu systemach – Android i iOS – zalogujemy się przy użyciu odcisku palca lub kodu PIN.

Jeszcze przed zalogowaniem do aplikacji, ale po wcześniejszej autoryzacji, możesz uzyskać dostęp do takich informacji jak np. aktualny stan Twojego konta. Bank powiadomi Cię też o zrealizowanych transakcjach oraz wpływach na konto za pośrednictwem powiadomień push.

Funkcje Moje ING

System bankowości elektronicznej ING, jest z jednej strony pozwala na wygodne obsługę i zarządzanie kontem praktycznie z każdego urządzenia, z drugiej strony jest to bardzo rozbudowana aplikacja, która daje dostęp do wielu ciekawych funkcji.

Co ważne, korzystając zarówno z bankowości internetowej jak i mobilnej Moje ING bez problemu zrealizujesz podstawowe operacje, takie jak przelew czy uzyskasz dostęp do takich informacji jak Twój numer konta.

Przykładowo, jeśli chcesz zapłacić w internecie za pośrednictwem kodu BLIK, nawet nie musisz logować się na swoje konto, żeby uzyskać dostęp do 6. cyfrowego kodu. Dopiero na etapie autoryzacji należy potwierdzić płatność logując się do aplikacji przy użyciu kodu PIN. Cała operacja trwa bardzo krótko i chyba jest nawet szybsza od rozwiązania “Płać z ING”, które także pozwala błyskawicznie zrealizować płatność za zakupy w internecie.

Cele oszczędnościowe

Ciekawym rozwiązaniem są Cele oszczędnościowe. Po zalogowaniu się na swoje konto definiujesz cel, na który chcesz odkładać pieniądze, określasz czas na zrealizowanie celu oraz czy płatności będą dokonywały się automatycznie – np. na początku każdego miesiąca – czy sam / sama zamierzasz dokonywać wpłat. Możesz śledzić jaki jest Twój progres, ile jeszcze zostało Tobie do odłożenia i czy jesteś w stanie zrealizować założony cel. Cele to nic innego jak coś w rodzaju wirtualnych subkont w obszarze Twojego konta oszczędnościowego, dlatego zyskasz też niewielkie odsetki od Twoich oszczędności.

Możesz też skorzystać z takich rozwiązań jak “Analiza wydatków”, “Trener finansowy”, zapisać paragony w aplikacji zaplanować polecenie zapłaty oraz stałe zlecenie, wnioskować o inne produkty banku i skorzystać z wielu innych, mniej lub bardziej praktycznych rozwiązań, które pozwolą Tobie lepiej kontrolować budżet.

Aplikacja mobilna

Korzystając z aplikacji Moje ING możesz sprawdzić saldo swojego rachunku, a także dokonać transakcji BLIK, bez konieczności logowania się na konto.

Po zalogowaniu się do aplikacji uzyskasz dostęp do mobilnej wersji systemu Moje ING. Możesz dokonać przelewów, sprawdzić strukturę swoich wydatków, ustawić cele oszczędnościowe, zarządzać swoimi danymi, skorzystać z innych produktów ING i wiele więcej.

Zobacz krótkie video przygotowane przez ING, żeby lepiej poznać bankowość Moje ING.

Unikalne zalety konta

Konto Direct z bankowością mobilną Moje ING, to rachunek, który pozwala na uzyskanie dostępu do wielu darmowych usług dodatkowych. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych usług dołączonych do konta:

 • Analiza finansów – moduł w systemie Moje ING, który w czytelny sposób przedstawia strukturę Twoich wydatków.
 • Trener finansowy – aplikacja, która pomoże Ci osiągnąć cele finansowe.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe z bonusowym oprocentowaniem do 2,5% w skali roku przez 4 miesiące od otwarcia konta
 • Moje rabaty - rabaty nawet do 40% do 50 sklepów internetowych i stacjonarnych, dostępne w bankowości internetowej Moje ING.
 • Profil zaufany - dzięki któremu możesz załatwić urzędowe sprawy za przez internet.
 • Teraz otwierając Konto Direct możesz zyskać do 140 zł w promocji!

Konto osobiste Direct – krótkie podsumowanie

Konto osobiste Direct z bankowością Moje ING, to rachunek który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Korzystając z oferty ING zyskasz dostęp do licznych usług dodatkowych powiązanych z kontem, które pozwolą Tobie wygodnie kontrolować swój budżet i skutecznie realizować plany oszczędnościowe.

Szczególnie należy wyróżnić bankowość internetową i mobilną Moje ING, która jest intuicyjna i prosta w obsłudze i zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych funkcjonalności rachunku.

Konto Direct to warunkowo darmowy rachunek. Nie poniesiesz opłaty za prowadzenie konta, koszt obsługi karty płatniczej to 0 lub 7 zł miesięcznie (opłaty unikniesz przy transakcjach bezgotówkowych za min. 300 zł w miesiącu), możesz także korzystać z bezpłatnych bankomatów ING oraz Planet Cash. Duży plus za brak opłat za zlecenie stałe i polecenie zapłaty, co pozwala na komfortowe korzystanie z wszystkich możliwości bankowości internetowej Moje ING.

Konto Direct to zdecydowanie jedna z najlepszych ofert na rynku. Jeżeli wiesz, że jesteś w stanie uniknąć opłat za prowadzenie rachunku, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem!

Zalety

Bankowość Moje ING

Rozbudowany, nowoczesny system bankowości internetowej.

Usługi dodatkowe

Takie jak Smart Saver, konto oszczędnościowe z bonusowym oprocentowaniem, Trener Finansowy.

Warunkowo darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Zyskaj do 140 zł za otwarcie

Promocja dla nowych klientów – możesz zyskać do 140 zł za otwarcie konta.

Wady

Warunkowe opłaty

Możliwość naliczenia opłat za kartę płatniczą i bankomaty.

Wady

Warunkowe opłaty

Możliwość naliczenia opłat za kartę płatniczą i bankomaty.

Zalety

Bankowość Moje ING

Rozbudowany, nowoczesny system bankowości internetowej.

Usługi dodatkowe

Takie jak Smart Saver, konto oszczędnościowe z bonusowym oprocentowaniem, Trener Finansowy.

Warunkowo darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Zyskaj do 140 zł za otwarcie

Promocja dla nowych klientów – możesz zyskać do 140 zł za otwarcie konta.

9 Warunki finansowe (opłaty)

10 e-Bankowość

9 Unikalne zalety rachunku i promocje

Nasza ocena Konta osobistego Direct

9.3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *