Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste obrazek
Konto Jakże Osobiste to innowacyjna propozycja Alior Banku. Na etapie otwierania rachunku możesz wybrać i skonfigurować dodatkowe usługi dołączone do konta, tak jak będzie Tobie to najlepiej odpowiadać.
Konto Jakże Osobiste opis
logo Alior Banku

Konto Jakże Osobiste to nowy rachunek w portfolio Alior Banku, dopasowany do jego nowej strategii, która zakłada wprowadzenie prostych, przejrzystych produktów. Konto pojawiło się w ofercie banku na początku września 2017 r. Równolegle bank wycofał pozostałe rachunki ze swojej oferty (Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne, Konto Rachunki w Pakiecie oraz Konto Internetowe). Nowa propozycja – Konto Jakże Osobiste – stanie się podstawowym produktem w ofercie banku.

W tej recenzji przyjrzymy się bliżej warunkom prowadzenia konta oraz jego najważniejszym cechom. Otwierając Konto Jakże Osobiste, możesz sam skonfigurować ofertę usług dodatkowych. Jest jedna z pierwszych tego typu możliwości na naszym rynku, czy jednak dostarcza realnych korzyści użytkownikom rachunku?

Prowadzenie rachunku

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowej analizy, przyjrzymy się podstawowym kosztom. Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł, jednak można jej uniknąć. Warunkiem uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku jest zapewnienie jednorazowego wpływu na kwotę 1500 zł z innego banku lub z konta firmowego, prowadzonego w Alior Banku. Aby uniknąć opłaty, możesz dokonać przelewu z Twojego konta w innym banku. Warunek zwalniający z opłaty nie dotyczy jednak wpłat z konta w T-Mobile Usługi Bankowe lub rachunków Kantoru Walutowego Alior Banku oraz TESCO Finanse. W każdym innym przypadku, otrzymując raz w miesiącu przelew wysokości 1500 zł z innego banku, za prowadzenie konta zapłacisz 0 zł.

Jest jeszcze jedna możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie konta i jest ona związana z wiekiem posiadacza rachunku – jeżeli wiek nie przekracza 26 lat, prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Ostatnim miesiącem bezwarunkowego zwolnienia opłaty, jest miesiąc, w którym przypada dzień 26. urodzin.

Opłata za prowadzenie konta nie zostanie także naliczona w miesiącu otwarcia rachunku.

Karta płatnicza

Wydanie karty płatniczej do Konta Jakże Osobistego jest bezpłatne. Za korzystanie z karty zapłacisz 0 lub 5 złotych miesięcznie. Tutaj warunek uniknięcia opłaty jest bardzo prosty – dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 300 zł w miesiącu. Przy spełnieniu tego warunku, nie poniesiesz żadnej opłaty za korzystanie z karty płatniczej.

Bankomaty i przelewy

Korzystając z Konta Jakże Osobistego, nie zapłacisz prowizji za wypłatę z bankomatów Alior Banku. Za wypłatę z innych bankomatów w kraju zapłacisz 2,5 zł. Jest to jednorazowa opłata, pobierana przy każdej operacji. Przelewy internetowe są bezpłatne.

Konto Jakże Osobiste daje jednak możliwości uzyskania dostępu do darmowych bankomatów, lub dokonywania bezpłatnych przelewów natychmiastowych (maksymalnie 5 w miesiącu). O szczegółach tych rozwiązań, dowiesz się więcej w dalszej części analizy tego rachunku.

 • Opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0/10 zł* - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty
  • 0 zł - zlecenie stałe w bankowości internetowej
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
  • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet (istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty, konfigurując pulę bezpłatnych usług dodatkowych)

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty płatniczej do konta
  • 0/5 zł** - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - wypłaty z bankomatów Alior Banku
  • 2,5 zł - jednorazowa opłata za każdą wypłatę z innych bankomatów w kraju (istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty, konfigurując pulę bezpłatnych usług dodatkowych)
  • 5 zł - wypłaty z bankomatów za granicą (istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty, konfigurując pulę bezpłatnych usług dodatkowych)

  Warunki uniknięcia opłat

  * 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli w miesiącu na konto wpłynie jednorazowo kwota min. 1500 zł z konta w innym banku (nie dotyczy T-Mobile Usługi Finansowe, Kantoru Walutowego Alior Banku oraz TESCO Finanse) albo konta firmowego prowadzonego w Alior Banku

  ** 0 zł za kartę płatniczą, jeżeli w miesiącu dokonano płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł.

Usługi dodatkowe – „Cyfrowy buntownik”

Niedawno Alior Bank ogłosił strategię „Cyfrowego buntownika”, która będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju banku w latach 2017-2020. Celem nowej strategii jest „wzrost satysfakcji klientów dzięki prostej, przejrzystej ofercie oraz najnowszej generacji rozwiązaniom mobilnym i internetowym”. Jak informuje bank na swojej stronie internetowej: „Zgodnie z oczekiwaniami klientów indywidualnych Alior Bank istotnie uprości swoją ofertę produktową i zapewni starannie dobrane, innowacyjne produkty i usługi, wyróżniające się prostotą, przejrzystością […].” Wprowadzenie Konta Jakże Osobistego jest elementem realizacji tej strategii, a innowacyjność rachunku przejawia się w możliwości dowolnej konfiguracji usług dodatkowych, co jest całkiem nowym rozwiązaniem.

Alior Bank Konto Jakże Osobiste - usługi dodatkowe
źródło obrazka: strona internetowa aliorbank.pl

Skonfiguruj usługi dodatkowe

Jeżeli zdecydujesz się na otwarcie rachunku Alior Banku, możesz wybrać usługi dodatkowe, które najbardziej odpowiadają Twoim indywidualnym preferencjom. Do wyboru masz 9 korzyści. Dwie z nich wybierzesz bezpłatnie. Za każdą kolejną zapłacisz 3,5 zł. Możesz wybrać dowolną liczbę usług dodatkowych.

Poniżej, na liście rozwijanej, prezentujemy usługi dodatkowe, dołączone do Konta Jakże Osobistego wraz z krótkim opisem. Kliknij na wybraną usługę, aby dowiedzieć się więcej.

 • Bezpłatne bankomaty w Polsce

  0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce.

  Nie poniesiesz kosztów, za wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w naszym kraju.

 • Bezpłatne bankomaty za granicą

  Brak opłat pobieranych przez Alior Bank za wypłaty z bankomatów za granicą.

  Opłata może jednak zostać pobrana przez operatora bankomatu w kraju, w którym się znajdujesz. Alior Bank nie doliczy jednak dodatkowych opłat do wypłaty w postaci prowizji od kwoty wypłaty lub jednorazowej opłaty za operacje.

 • Wyższy procent na koncie oszczędnościowym.

  Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 1,46% w skali roku dla kwot do 20 000 zł.

  Standardowo oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym wynosi 0,96%.

 • Limit 10 dni bez odsetek

  Limit bez odsetek przez 10 dni w miesiącu zadłużenia, dla kwot do 1000 zł.

  Bank pobiera jednak opłatę za przyznanie limitu, która wynosi 2% jego wartości, min. 75 zł.

 • Zwrot 1% za płatności telefonem

  Zwrot 1% za płatności telefonem (Blik, HCE, Android Pay) w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych.

  Na pewno jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych korzyści dołączonych do Konta Jakże Osobistego. Miesięcznie możesz zyskać do 20 zł.

  Zwrot nie jest naliczany za transakcje w punktach oznaczonych kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 9406, 4829, 4900.

 • Ubezpieczenie w podróży

  Ubezpieczenie ochronne w trakcie podróży zagranicznych. Ubezpieczenie pokrywa m.in. koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwego wypadku, zgubienie bagażu czy pomoc prawną.

 • Mastercard priceless specials

  Mastercard Priceless Specials, to program lojalnościowy, w którym otrzymasz punkty w zamian za wydane złotówki. Więcej informacji o programie znajdziesz na tej stronie.

 • Pakiet assistance

  Ubezpieczenie samochodowe, domowe oraz medyczne. Możesz bezpłatnie skorzystać z ochrony fachowców w razie nieprzewidzianych wypadków.

 • Pakiet przelewów natychmiastowych

  Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu przez bankowość internetową i mobilną.

Usługi dodatkowe – nasza opinia

W pakiecie usług dodatkowych, najciekawszą ofertą wydaje się oferta zwrotu 1% za płatności telefonem. Miesięcznie można zyskać nawet 20 zł (przy płatnościach na kwotę 2000 zł lub więcej). Ciekawą korzyścią jest też dostęp do bezpłatnych bankomatów, pakiety ubezpieczeń i darmowe przelewy natychmiastowe.

Mniej atrakcyjnymi usługami dodatkowymi są: zwiększenie oprocentowania na koncie oszczędnościowym – do zaledwie 1,46%, limit 10 dni bez odsetek (występuje opłata za przyznanie limitu) czy możliwość udziału w programie lojalnościowym MasterCard Priceless Specials – ta korzyść może sprawdzić jeśli byłaby wybrana jako jedna z dwóch pierwszych, ale jeżeli mielibyśmy za nią zapłacić dodatkowe 3,5 zł w miesiącu, raczej nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Bankowość internetowa i mobilna

W najbliższych latach bank stawia na bankowość cyfrową, przyjrzyjmy się więc bliżej aplikacji mobilnej i internetowej Alior Banku.

Aplikacja mobilna

Niedawno bank udostępnił swoim użytkownikom nową wersję aplikacji mobilnej. Pojawiły się w niej takie funkcje jak:

 • łatwe logowanie odciskiem palca (iPhone) lub przy użyciu kodu PIN (Android),
 • sprawdzenie stanu konta bez logowania się,
 • wykonywanie przelewów na numer telefonu komórkowego (BLIK),
 • możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem (dot. systemu Android – płatności NFC),
 • możliwość skanowania faktur, w celu odczytania danych kontrahenta i dokonania przelewu.

Ponadto, do podstawowych funkcji aplikacji mobilnej należą:

 • dostęp do szczegółowych informacji o historii konta,
 • dokonywanie przelewów (przelewy własne, krajowe, natychmiastowe, przelewy zaplanowane z przyszłą datą realizacji),
 • dostęp do aktualnej oferty lokat i możliwość założenia nowej lokaty,
 • dostęp do informacji o posiadanych kartach debetowych i kredytowych,
 • mapa oddziałów i bankomatów.

Nowa aplikacja mobilna Alior Banku została niedawno udostępniona i jak na razie opinie klientów są podzielone. Wśród recenzji użytkowników znajdziemy bardzo dobre komentarze (aplikacja działa płynnie, jest intuicyjna i łatwa w obsłudze), jednak pojawiają się także negatywne opinie (dotyczą np. problemów z logowaniem). W chwili obecnej, zmiany związane z wprowadzeniem nowej aplikacji można jednak ocenić pozytywnie, a bank z pewnością stopniowo będzie eliminował pojawiające się problemy.

Aplikacja internetowa

Równolegle z nową wersją aplikacji mobilnej, bank udostępnił także nową aplikację internetową. Bankowość internetową Alior Banku cechuje nowoczesny wygląd, dostosowany do wszystkich rodzajów urządzeń. Prosta i wygodna nawigacja gwarantuje bezproblemowe i przyjemne korzystanie z systemu bankowości internetowej.

Podstawowe funkcje aplikacji internetowej to:

 • dostęp do szczegółowych informacji o rachunku bankowym i historii operacji,
 • dokonywanie przelewów,
 • lokaty – informacja o możliwości otwarcia lokat i posiadanych lokatach,
 • dostęp do informacji o kartach debetowych i kredytowych,
 • informacje o kredytach i pożyczkach.

Konto Jakże Osobiste – podsumowanie

Konto Jakże Osobiste, to innowacyjny rachunek bankowy, który wyróżnia możliwość konfiguracja dodatkowych korzyści według własnego uznania. Możesz wybrać nawet 9 dodatkowych korzyści, przy czym pierwsze dwie są darmowe, a za każda kolejną zapłacisz 3,5 zł. W ofercie znajdziesz ciekawe rozwiązania – takie jak choćby dostęp do darmowych bankomatów w Polsce czy zwrot 1% za płatności mobilne – do 20 zł miesięczie. Z drugiej strony takie rozwiązania, jak podwyższony limit na rachunku oszczędnościowym do zaledwie 1,46% w skali roku czy możliwość uczestnictwa w programie lojalnościowym MasterCard, nie są zbyt ciekawą ofertą. Na pewno nie są to usługi, za które warto zapłacić dodatkowe 3,5 zł miesięcznie (przy wybieraniu korzyści poza pakietem darmowych usług).

W każdym razie, dużym plusem rachunku i tym, co zwraca uwagę na nowe konto Alior Banku, na tle konkurencyjnej oferty, jest innowacyjność produktu. Bank wdraża strategię „Cyfrowego buntownika” i w najbliższym czasie z pewnością możemy oczekiwać ciekawych rozwiązań dla osób, które zarządzają swoim kontem przez internet i korzystają z bankowości mobilnej. Już teraz bank wprowadził nową aplikację mobilną i bankowość internetową. Z ciekawością czekamy na kolejne zmiany, a samo Konto Jakże Osobiste oceniamy bardzo dobrze!

Zalety

Możliwość uniknięcia opłat

Możliwość uniknięcia opłat za prowadzenie konta, kartę płatniczą i bankomaty.

Sam wybierasz korzyści

Innowacyjne rozwiązanie – sam możesz wybrać korzyści, które Tobie odpowiadają.

Nowa bankowość elektroniczna

Nowoczesna aplikacja mobilna i bankowość internetowa.

Wady

Warunkowe opłata

Mogą zostać naliczone opłaty, jeżeli nie spełnisz warunku zwalniającego z tych opłat.

8 Warunki finansowe (opłaty)

8 e-Bankowość

9 Unikalne zalety rachunku i promocje

Nasza ocena rachunku (1-10)

8.3

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *