Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360 obrazek
Konto 360° jest jednym z najlepszych kont bankowych w Polsce. Rachunek wyróżnia rozbudowana oferta darmowych usług dodatkowych oraz bardzo dobra aplikacja mobilna.
Opis Konta 360 w Banku Millennium
bank-millennium-logo

Konto 360° to aktualnie jedno z najlepszych kont bankowych i od wielu miesięcy ścisła czołówka naszego rankingu. Rachunek wyróżnia rozbudowana oferta darmowych usług dodatkowych (w tym Pakiet Bardzo Pomocny przez rok gratis) oraz bardzo dobra aplikacja mobilna. Korzystając z Konta 360° możesz uniknąć opłat – w tym za wypłaty z wszystkich bankomatów – jeśli spełnisz odpowiednie warunki.

Jak uniknąć opłat za rachunek?

Z opłat za prowadzenie rachunku zwalnia spełnienie poniższych warunków:

 • Zapewnienie wpływów zewnętrznych na konto wartości min. 1000 zł w miesiącu
 • Dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu kartą do konta 

Spełniając powyższy warunek nie zapłacisz także z opłaty za korzystanie z wszystkich bankomatów w kraju.

Wpływy zewnętrzne to wpływy z rachunku w innym banku. A zatem wpływami zewnętrznymi nie są przelewy z innego konta w Banku Millennium, w Millennium Domu Maklerskim oraz zwroty za zrealizowane płatności kartą. 

Nie spełniając warunków poniesiesz opłatę wysokości 8 zł za prowadzenie konta i 7 zł za obsługę karty płatniczej. Możliwe jest też naliczenie prowizji za wypłaty w bankomatach innych niż bankomaty Banku Millennium. Dlatego decydując się na otwarcie Konta 360° w Banku Millennium, dobrze jest upewnić się, że jesteśmy w stanie regularnie spełniać warunki zwalniające z opłat (jeszcze raz: wpływy zewnętrzne wysokości 1000 zł/miesiąc oraz przynajmniej jedna płatność bezgotówkowa).

Spełniając te warunki będziemy mogli korzystać bez opłat z bardzo dobrego konta bankowego, które oferuje wiele ciekawych rozwiązań, o czym dowiesz się w dalszej części recenzji.

Promocja
Teraz otwierając konto możesz zyskać 200 zł! Zobacz jak zyskać 200 zł.

 • Zobacz opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0/8 zł* - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty (uruchomienie, realizacja pojedynczej płatności)
  • 3 zł - polecenie zapłaty (modyfikacja, odwołanie zgody lub odwołanie pojedynczej płatności)
  • 0 zł - zlecenie stałe (zdefiniowanie, modyfikacja i realizacja)
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet, aplikacje mobilną, MilleSMS
  • 5 zł - przelew natychmiastowy krajowy w PLN przez internet, aplikację mobilną
  • 5 zł - przelew SEPA w EUR w Millenet

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0/7 zł** - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych oprócz punktów oznaczonych jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory
  • 5 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory
  • 0 zł - wypłaty w bankomatach Banku Millennium
  • 0/1 zł* - wypłaty w bankomatach BZ WBK oraz Planet Cash
  • 0/5 zł* – wypłaty w pozostałych bankomatach
  • 0 zł - wypłaty w placówce Banku Millennium
  • 0% lub 2,5% min. 9 zł* – wypłaty w bankomatach za granicą
  • 0 zł - wypłata w ramach usługi cashback
  • 3,99 zł – opłata miesięczna za Pakiet Bezpieczeństwa (ubezpieczenie karty). Usługa jest opcjonalna i jest bezpłatna przez pierwszy miesiąc.

  Inne opłaty

  • 0/4,98 zł – miesięczna opłata za Pakiet Bardzo Pomocny. Pakiet jest bezpłatny przez 12 miesięcy od dnia otwarcia konta. Później koszt wynosi 4,98 zł miesięcznie. Istnieje możliwość rezygnacji z usługi.

  Warunki uniknięcia opłat

  * 0 zł za bankomaty i prowadzenie konta, jeżeli w poprzednim miesiącu została dokonana i zaksięgowana minimum jedna płatność bezgotówkowa kartą wydaną do Konta 360° lub minimum jedna płatność bezgotówkowa BLIK oraz suma wpływów na konto wyniosła minimum 1 000 PLN. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące.

  ** Opłata za kartę płatniczą nie jest naliczana, jeżeli w poprzednim miesiącu została dokonana i zaksięgowana na koncie minimum jedna płatność bezgotówkowa kartą oraz suma wpływów zewnętrznych wyniosła minimum 1 000 zł. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące.

  Na liście są przedstawione najważniejsze opłaty. Pełna lista opłat dostępna na stronie banku, na etapie składania wniosku.

Konto 360° Student osób w wieku 18-26 lat

Jeżeli jesteś w wieku 18-26 lat, skorzystaj z Konta 360° Student!

Czym różni się Konto 360° Student od standardowego wariantu Konta 360°? Jedynym warunkiem do uniknięcia opłaty za Konto 360° Student, jest dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Jeżeli raz w miesiącu zapłacisz kartą, możesz korzystać z darmowego rachunku posiadającego wszystkie funkcjonalności Konta 360°, w tym bankomaty bez prowizji.

Po ukończeniu 26 roku życia wybierzesz interesujące Cię konto lub – przy braku wyboru innego konta – bank automatycznie przekształci Twój rachunek w Konto 360°.

Wariant konta „Student” możesz wybrać na etapie składania wniosku online.

Konta 360° – karta płatnicza

Do Konta 360° dołączona jest karta Visa, której wizerunek jest zaprezentowany poniżej na grafice.

Karta do Konta 360 w Banku Millennium
Karta zbliżeniowa VISA (źródło obrazka: strona Banku Millennium)

Cechy karty płatniczej

Najważniejsze cechy i korzyści związane z kartą płatniczą, dołączoną do konta Banku Millennium to:

  • 3D-Secure – bezpłatna usługa 3D-Secure zapewnia ochronę Twoich transakcji, kiedy dokonujesz płatności w internecie kartą dołączoną do rachunku. Płatności należy autoryzować darmowym kodem SMS.
  • Cashback – dokonując płatności w sklepie możesz wypłacić do 300 zł przy użyciu karty debetowej – usługa jest bezpłatna.
  • Dodatkowa ochrona Pakiet Bezpieczeństwa – pakiet 25 powiadomień SMS o transakcjach dokonywanych kartą oraz do 5 000 zł zwrotu w przypadku utraty środków na karcie. Usługa jest darmowa przez pierwszy miesiąc, później koszt tej usługi to 3,99 zł miesięcznie. Możesz otworzyć konto bez Pakietu Bezpieczeństwa.
  • Pozostałe cechy karty to: limity transakcyjne, usługa chargeback i płatności zbliżeniowe.

Smartshopping z Bankiem Millennium

Korzystając z oferty Banku Millennium, możesz wziąć udział w programie Inspiracje. Jest to dedykowany program rabatowy dla posiadaczy kart Banku Millennium. Możesz zyskać od kilku do kilkudziesięciu procent zniżki na produkty i usługi oferowane przez Partnerów Banku Millennium, którzy uczestniczą w programie.

W 2017 roku Bank Millennium udostępnił także nowoczesną platformę smartshoppingową – Goodie. Goodie to ogólnodostępna aplikacja, która pozwala na uzyskanie dodatkowych zniżek w trakcie zakupów.

Darmowe bankomaty

Konto 360° w Banku Millennium daje dostęp do darmowych bankomatów w Polsce i za granicą (bank nie będzie pobierał prowizji za wypłaty z bankomatów; poza granicami opłata może być naliczona przez operatora bankomatu) przy spełnieniu warunku zwalniającego z opłaty za konto.

Jeżeli nie spełnisz tego warunku, wtedy wciąż możesz korzystać z darmowych bankomatów Banku Millennium, a za bankomaty innych sieci zapłacisz 1 zł w przypadku BZ WBK i Planet Cash, natomiast jednorazowa prowizja za wypłatę z innych bankomatów wyniesie 5 zł.

Opłata za wypłaty z bankomatów za granicą może wynieść 0 zł lub – przy niespełnieniu warunku – zapłacisz prowizję wysokości 2,5% od wypłaty, ale nie mniej niż 9 zł.

Bankowość elektroniczna

Konto 360° daje dostęp do rozbudowanej aplikacji internetowej Millenet i bardzo wysoko ocenianej aplikacji mobilnej. Za swoje usługi Bank Millennium otrzymał takie nagrody, jak np. Instytucja roku 2017 – „Przyjazne otwarcie konta przez internet”, Przyjazny Bank Newsweeka 2018 – 1. miejsce w kategorii Bankowość mobilna i 3. miejsce w kategorii Bankowość internetowa, Złoty Bankier – laureat kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki” – to niektóre z wyróżnień, które trafiły do Banku Millennium w ostatnich latach.

Jednym z ciekawszych rozwiązań dostarczonych przez Bank Millennium dla użytkowników Konta 360° jest Manager Finansów – bezpłatna usługa pozwalająca kompleksowo zarządzać budżetem osobistym. Poniżej zobaczysz jak możesz korzystać z Managera Finansów.

 • Budżet
 • Oszczędności
 • Bilans
 • Analizy
 • Powiadomienia

Dzięki funkcjonalności tworzenia budżetu, zidentyfikujesz swoje wydatki i określisz ile miesięcznie chcesz przeznaczyć na poszczególne kategorie produktów.

Chcesz zaoszczędzić na wakacje albo odłożyć trochę pieniędzy na nowy samochód? Manager Finansów pomoże Ci w osiągnięciu celu. Po zdefiniowaniu kwoty i określeniu horyzontu czasowego, otrzymasz rekomendacje, w których kategoriach możesz wydawać mniej, aby skutecznie zrealizować swój plan.

Korzystając z Managera Finansów będziesz mieć pogląd na stan domowego budżetu. Wybierz transakcje, które chcesz uwzględnić w analizie i zobacz jak kształtuje się relacja Twoich dochodów w odniesieniu do wydatków.

Analizy graficzne pomagają zinterpretować wyniki analizy, dzięki temu możesz dostosować prezentacje wyników do swoich potrzeb.

Dzięki powiadomieniom SMS zyskasz większą kontrolę nad swoim budżetem – kiedy będziesz zbliżać się do limitu wydatków w danej kategorii, bank poinformuje Cię o tym za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

Przez system bankowości internetowej Millenet wykonasz także przelewy natychmiastowe, ustawisz stałe zlecenia i polecenia zapłaty, możesz również zarządzać swoimi fakturami elektronicznymi. Za pośrednictwem Millenet możesz też otworzyć rachunki oszczędnościowe – Konto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Codziennie Więcej oraz Konto Oszczędnościowe Twój Cel. Otworzysz także lokatę terminową oraz uzyskasz dostęp do aukcji lokat.

Aplikacja mobilna Banku Millennium

Aplikacja mobilna Banku Millennium umożliwia zaawansowaną personalizację ustawień, co pozwoli Ci szybko wykonywać najczęściej powtarzające się operacje, jak przelewy na rachunek Twoich bliskich, doładowania telefonu czy płatności BLIKIEM. Obejrzyj krótkie video, żeby lepiej poznać aplikację mobilną Banku Millennium i jej najważniejsze funkcje.

Unikalne zalety rachunku

Usługą, która wyróżnia Konto 360° na tle innych kont osobistych, jest Pakiet Bardzo Pomocny czyli ubezpieczenie assistance oferowane razem z kontem. Ubezpieczenie zapewnia ochronę w takich kategoriach, jak:

 • Pomoc domowa – w razie zdarzenia losowego możesz skorzystać z interwencji elektryka czy ślusarza oraz poprosić o pomoc eksperta w naprawie sprzętu RTV/AGD.
 • Pomoc medyczna – wizyta domowa lekarza w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby.
 • Pomoc IT – naprawa smartfona, telefonu czy tabletu.

Przez pierwsze 12 miesięcy możesz bezpłatnie skorzystać z siedmiu interwencji fachowców. Po roku opłata miesięczna za Pakiet Bardzo Pomocny wynosi 4,98 zł, jednak możesz zrezygnować z Pakietu.

Inne, unikalne zalety Konta 360°, to:

 • Lokata Mobilna – 3 miesięczna lokata oprocentowana do 2,5% w skali roku dla kwot od 500 zł do 10 000 zł, dostępna w aplikacji mobilnej.
 • Limit na koncie – limit do 2000 zł, który jest nieoprocentowany do 7 dowolnych dni w miesiącu rozliczeniowym (liczony od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca).
 • Przelewy na e-mail lub telefon za 0 zł.
 • Happy Hours - co tydzień w wybranych godzinach uzyskasz dostęp do lokat z promocyjnym oprocentowaniem.
 • Aukcje lokat - możliwość licytacji oprocentowania.

Konto 360° w trzech zdaniach

Rachunek oferowany przez Bank Millennium, to jedna z najciekawszych ofert kont bankowych dla klientów indywidualnych. Konto 360° to rachunek, który daje dostęp do licznych usług dodatkowych, a ofertę wyróżnia Pakiet Bardzo Pomocny – ubezpieczenie assistance, które jest bezpłatne przez pierwszy rok. Duża zaletą rachunku jest to, że przy spełnieniu określonych warunków, wypłaty z bankomatów i regularne korzystanie z konta są bezpłatne.

Zalety

Darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Bankowość elektroniczna

Bankowość internetowa Millenet oraz intuicyjna aplikacja mobilna.

Usługi dodatkowe

Liczne darmowe usługi dodatkowe, dołączone do konta.

Konto 360° Student

Studencka wersja Konta 360° dla osób poniżej 26 roku życia, z wszystkimi funkcjonalnościami rachunku podstawowego.

Wady

Warunkowe opłaty

Możesz ponieść warunkową opłatę za korzystanie z konta.

Wady

Warunkowe opłaty

Możesz ponieść warunkową opłatę za korzystanie z konta.

Zalety

Darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Bankowość elektroniczna

Bankowość internetowa Millenet oraz intuicyjna aplikacja mobilna.

Usługi dodatkowe

Liczne darmowe usługi dodatkowe, dołączone do konta.

Konto 360° Student

Studencka wersja Konta 360° dla osób poniżej 26 roku życia, z wszystkimi funkcjonalnościami rachunku podstawowego.

8 Warunki finansowe (opłaty)

10 e-Bankowość

9 Unikalne zalety rachunku i promocje

Nasza ocena Konta 360°

9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *