Konto 360° (Bank Millennium)

Konto 360° to obecnie najlepsze konto w Rankingu. Klienci Banku Millennium uzyskają dostęp do wielu usług dodatkowych i dobrej aplikacji mobilnej. Można uniknąć wszystkich opłat.
Konto 360° - recenzja
bank-millennium-logo

Konto 360° to aktualnie jedno z najlepszych kont bankowych w Polsce. Tym, co wyróżnia rachunek, jest rozbudowana oferta usług powiązanych. Korzystając z Konta 360° możesz zarządzać swoimi pieniędzmi za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej, przez bankowość internetową, a także w oddziałach stacjonarnych banku.

Uniknij opłat za rachunek

 • zapewnij wpływy łącznej wysokości minimum 1000 zł w miesiącu
 • Dokonaj 1 transakcji bezgotówkowej kartą do konta (liczy się data księgowania dlatego warto więc dokonać tej transakcji kilka dni przed końcem miesiąca).

Spełnienie opisanego powyżej warunku zwalnia także z opłaty za korzystanie z bankomatów na całym świecie. Do wpływów wys. 1000 zł, zwalniających z warunkowych opłat naliczają się także wpływy z innego rachunku w Banku Millennium.

Jeżeli nie spełnisz któregoś z opisanych warunków, poniesiesz opłatę wysokości 8 zł za prowadzenie konta i 7 zł za kartę – łącznie 15 złotych. Możliwa jest też prowizja za wypłaty w bankomatach innych niż bankomaty Banku Millennium.

Jeżeli więc chcesz zdecydować się na Konto 360 w Banku Millennium, upewnij się że jesteś w stanie regularnie zapewnić wpływ wysokości 1000 zł (może to być np. wypłata, albo przelew z Twojego konta w innym banku), a także w miesiącu przynajmniej raz dokonasz płatności kartą.

 • Opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0/8 zł* - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty (uruchomienie, realizacja pojedynczej płatności)
  • 3 zł - polecenie zapłaty (modyfikacja, odwołanie zgody lub odwołanie pojedynczej płatności)
  • 0 zł - zlecenie stałe (zdefiniowanie, modyfikacja i realizacja)
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet, aplikacje mobilną, MilleSMS
  • 5 zł - przelew natychmiastowy krajowy w PLN przez internet, aplikację mobilną
  • 5 zł - przelew SEPA w EUR w Millenet

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0/7 zł** - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych oprócz punktów oznaczonych jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory
  • 5 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory
  • 0 zł - wypłaty w bankomatach Banku Millennium
  • 0/1 zł* - wypłaty w bankomatach BZ WBK oraz Planet Cash
  • 0/5 zł* – wypłaty w pozostałych bankomatach
  • 0 zł - wypłaty w placówce Banku Millennium
  • 0% lub 2,5% min. 9 zł* – wypłaty w bankomatach za granicą
  • 0 zł - wypłata w ramach usługi cashback
  • 3,99 zł – opłata miesięczna za Pakiet Bezpieczeństwa (ubezpieczenie karty). Usługa jest opcjonalna i jest bezpłatna przez pierwszy miesiąc.

  Inne opłaty

  • 0/4,98 zł – miesięczna opłata za Pakiet Bardzo Pomocny. Pakiet jest bezpłatny przez 12 miesięcy od dnia otwarcia konta. Później koszt wynosi 4,98 zł miesięcznie. Istnieje możliwość rezygnacji z usługi.

  Warunki uniknięcia opłat

  * 0 zł za bankomaty i prowadzenie konta, jeżeli w poprzednim miesiącu została dokonana i zaksięgowana minimum jedna płatność bezgotówkowa kartą wydaną do Konta 360° lub minimum jedna płatność bezgotówkowa BLIK oraz suma wpływów na konto wyniosła minimum 1 000 PLN. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące.

  ** Opłata za kartę płatniczą nie jest naliczana, jeżeli w poprzednim miesiącu została dokonana i zaksięgowana na koncie minimum jedna płatność bezgotówkowa kartą oraz suma wpływów wyniosła minimum 1 000 zł. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące.

Konto 360° Student

Masz 18-26 lat? Skorzystaj z Konta 360° Student!

Czym różni się Konto 360° Student od standardowego Konta 360°? Przede wszystkim jedynym warunkiem do uniknięcia opłaty za konto w wariancie studenckim jest dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Jeżeli zapłacisz raz kartą możesz cieszyć się z darmowego rachunku posiadającego wszystkie funkcjonalności Konta 360° w tym darmowe bankomaty! Minusy? Pakiet Bardzo Pomocny nie jest darmowy.

Po ukończeniu 26 roku życia wybierzesz interesujące Ciebie konto lub – przy braku wyboru innego konta – bank automatycznie przekształci Twój rachunek w Konto 360°.

Karta płatnicza

Otwierając Konto 360° otrzymasz kartę zbliżeniową Visa, z której możesz korzystać bezpłatnie jeżeli dokonasz jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu, a suma miesięcznych wpływów na Twój rachunek wyniesie łącznie minimum 1000 zł.

Karta zbliżeniowa VISA (źródło obrazka: strona Banku Millennium)

Cechy karty

Aktywacja karty

Po otwarciu konta, kartę możesz aktywować Internet w systemie Millenet. Przejdź do zakładki „Karty” i wybierz opcję „Aktywacja karty”. Kartę można także aktywować w aplikacji mobilnej, przez telefon, w bankomacie oraz w punkcie handlowo-usługowym dokonując płatności z użyciem kodu PIN.

Smartshopping z Bankiem Millennium

Płacąc kartą Banku Millennium, możesz wziąć udział w programie Inspiracje. Jest to dedykowany program rabatowy dla posiadaczy kart Banku Millennium. Możesz zyskać od kilku do kilkudziesięciu procent zniżki na produkty i usługi oferowane przez Partnerów, którzy uczestniczą w programie.

W 2017 roku Bank Millennium udostępnił także nowoczesną platformę smartshoppingową – Goodie. Goodie jest ogólnodostępną aplikacją, która pozwala na uzyskanie dodatkowych zniżek w trakcie zakupów. Więcej informacji znajdziesz na Goodie.pl.

Bankomaty

Konto 360° w Banku Millennium umożliwia dostęp do darmowych bankomatów na całym świecie (tzn., że bank nie będzie pobierał prowizji za takie transakcje, jednak opłata może być naliczona przez operatora bankomatu). Aby nie płacić prowizji za wypłatę z bankomatów, należy spełnić warunek, jakim jest zapewnienie wpływów wysokości 1000 zł w miesiącu oraz jedna płatność bezgotówkowa.

W innym przypadku wciąż bez opłat możesz korzystać z darmowych bankomatów Banku Millennium. Za bankomaty innych sieci zapłacisz 1 zł w przypadku BZ WBK i Planet Cash, natomiast jednorazowa prowizja za wypłatę z innych bankomatów wyniesie 5 zł.

Opłata za wypłaty z bankomatów za granicą może wynieść 0 zł lub – przy niespełnieniu warunku – zapłacisz prowizję wysokości 2,5% od wypłaty, ale nie mniej niż 9 zł.

Bankowość internetowa

Konto 360° daje dostęp do zaawansowanej aplikacji internetowej Millenet. Za swoje usługi Bank Millennium otrzymał Nagrody Global Finance 2016 za najlepszy internetowy bank w Polsce oraz za najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej internetowe produkty depozytowe, kredytowe i inwestycyjne; statuetkę Złoty Bankier w kategorii Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki; Bank wygrał też w 3 kategoriach rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2015 w tym w kategorii Banki w Internecie.

Jednym z ciekawszych rozwiązań dostarczonych przez Bank Millennium dla użytkowników Konta 360° jest Manager Finansów – bezpłatna usługa pozwalająca kompleksowo zarządzać budżetem osobistym. Zobacz jak możesz skorzystać z Managera Finansów:

 • Budżet
 • Oszczędności
 • Bilans
 • Analizy
 • Powiadomienia

Dzięki funkcjonalności tworzenia budżetu, zidentyfikujesz swoje wydatki i określisz ile miesięcznie chcesz przeznaczyć na poszczególne kategorie produktów.

Chcesz zaoszczędzić na wakacje albo odłożyć trochę pieniędzy na nowy samochód? Manager Finansów pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Po zdefiniowaniu kwoty i określeniu horyzontu czasowego, otrzymasz rekomendacje w których kategoriach możesz wydawać mniej, aby skutecznie zrealizować swój plan.

Manager Finansów da Tobie lepszy pogląd na stan domowego budżetu. Wybierz transakcje, które chcesz uwzględnić w analizie i zobacz jak kształtuje się relacja Twoich dochodów do wydatków.

Analizy graficzne umożliwiają czytelną interpretację wyników. Dzięki możliwości presonalizacji, możesz dopasować prezentację wyników do swoich indywidualnych preferencji.

Dzięki powiadomieniom SMS zyskasz większą kontrolę nad swoim budżetem – kiedy będziesz zbliżać się do limitu wydatków w danej kategorii, bank poinformuje Cię o tym za pośrednictwem SMS-a.

Przez system bankowości internetowej Millenet wykonasz także przelewy natychmiastowe, ustawisz stałe zlecenia i polecenia zapłaty, możesz również zarządzać swoimi fakturami elektronicznymi.

Przez Millenet możesz otworzyć rachunki oszczędnościowe – Konto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Codziennie Więcej oraz Konto Oszczędnościowe Twój Cel. Otworzysz także lokatę terminową czy zyskasz dostęp do aukcji lokat.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Banku Millennium umożliwia zaawansowaną personalizację ustawień, co pozwoli Ci szybko wykonywać najczęściej powtarzające się operacje, jak przelewy na rachunek Twoich bliskich, doładowania telefonu czy płatności BLIKIEM. Poznaj lepiej aplikacje banku oglądając wideo recenzję przygotowaną przez Mobzilla:

Unikalne zalety konta

W kategorii usług dołączonych do konta, na uwagę zasługuje Pakiet Bardzo Pomocny czyli ubezpieczenie assistance oferowane razem z kontem. Ubezpieczenie obejmuje:

 • Pomoc domową – w razie zdarzenia losowego możesz skorzystać z interwencji elektryka czy ślusarza, możesz również liczyć na naprawę sprzętu RTV/AGD
 • Pomoc medyczną – ubezpieczenie zapewnia wizytę domową lekarza w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby
 • Pomoc IT – naprawa smartfona, telefonu czy tabletu

Przez pierwsze 12 miesięcy możesz bezpłatnie skorzystać z 7 interwencji fachowców. Po roku opłata miesięczna za Pakiet Bardzo Pomocny wynosi 4,98 zł, jednak w każdej chwili możesz zrezygnować z Pakietu.

Do innych unikalnych korzyści oferowanych przez Bank Millennium należą:

 • Lokata Mobilna – 3 miesięczna lokata oprocentowana 3,25% w skali roku dla kwot od 500 do 10 000 zł dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej
 • Limit na koncie – limit do 2000 zł, który jest nieoprocentowany do 7 dowolnych dni w miesiącu rozliczeniowym (liczony od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca)
 • Przelewy na e-mail lub telefon za 0 zł
 • Happy Hours - co tydzień w wybranych godzinach uzyskasz dostęp do lokat z promocyjnym oprocentowaniem
 • Aukcje lokat - możliwość licytacji oprocentowania
 • A także opisywane wcześniej: karta Millennium Visa Konto 360° systemem 3D Secure, programem rabatowym „Inspiracje” oraz opcjonalnym Pakietem Bezpieczeństwa, bankowość internetowa Millenet z aplikacją Manager Finansów, aplikacja mobilna i Pakiet Bardzo Pomocny.

Podsumowanie

Konto 360° to zdecydowanie jedna z najciekawszych ofert w kategorii kont bankowych dla klientów indywidualnych. Konto 360° to nowoczesny rachunek, z którym powiązanych jest wiele usług dodatkowych, zwiększających komfort użytkowania i poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalających efektywnie zarządzać finansami osobistymi. Przy spełnieniu odpowiednich warunków korzystanie z konta (w tym wypłaty z bankomatów na świecie) jest darmowe.

Zalety

Darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Bankowość elektroniczna

Nowoczesna bankowość internetowa Millenet oraz intuicyjna aplikacja mobilna.

Usługi dodatkowe

Rozbudowane usługi dodatkowe dołączone do konta.

Konto 360° Student

Studencka wersja Konta 360° dla osób w wieku 18-26 lat, która posiada wszystkie funkcjonalności Konta 360°.

Wady

Warunkowe opłaty

Nie spełniając określonych warunków poniesiesz warunkową opłatę za korzystanie z konta.

10 Prowadzenie rachunku

9 Karta płatnicza i bankomaty

9 Opłaty i możliwość uniknięcia

10 Bankowość elektroniczna

10 Unikalne zalety konta

Nasza ocena Konta 360°

9.6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *