Konto Direct (ING Bank Śląski)

Recenzja Konta Direct
Konto Direct to flagowy produkt banku ING. Korzystając z Konta Direct, uzyskasz dostęp do bankowość mobilnej i internetowej Moje ING, z takimi usługami, jak np. Trener Finansów.
Konto Direct - analiza
ING Logo

Konto Direct to flagowa oferta ING Banku Śląskiego, który świadcząc usługi dla ponad 4,2 mln klientów1, jest jednym z największych banków prowadzących działalność w naszym kraju. W tej analizie poznasz szczegóły jednego z najczęściej wybieranych kont bankowych, dowiesz się więcej o systemie Moje ING oraz usługach dodatkowych, dołączonych do rachunku.

Promocja

Otwórz Konto Direct i zyskaj do 140 zł.

Znakiem rozpoznawczym Konta Direct jest bankowość elektroniczna Moje ING, która daje możliwość kompleksowego zarządzania kontem za pośrednictwem internetu czy poprzez aplikację mobilną.

Uważam, że całość prezentuje się naprawdę dobrze. Wszystko jest jasne, czyste i przejrzyste. Wszystkie potrzebne funkcje i opcje dostępne są od razu po zalogowaniu do konta. Nawigowanie po serwisie jest intuicyjne i nie powinno sprawić nikomu żadnego problemu.

Grzegorz Marczak Antyweb.pl, o systemie Moje ING 2

Konto Direct jest warunkowo darmowym rachunkiem – aby uniknąć wszystkich opłat związanych z prowadzeniem konta, należy dokonać transakcji kartą płatniczą w wysokości 300 zł w miesiącu (dzięki temu unikniesz warunkowej opłaty za kartę).

Gotówkę bez prowizji wypłacisz z bankomatów ING oraz Planet Cash. Prowizja za wypłaty z innych bankomatów wynosi 2,5 zł z wyłączeniem pierwszej transakcji w miesiącu.

 • Opłaty

  Prowadzenie rachunku

  • 0 zł - prowadzenie konta
  • 0 zł - polecenie zapłaty
  • 0 zł - zlecenie stałe
  • 0 zł - przelew krajowy w PLN przez internet
  • 5 zł - przelew natychmiastowy przez internet

  Karta płatnicza i bankomaty

  • 0 zł - wydanie karty
  • 0/7 zł* - miesięczna opłata za obsługę karty
  • 0 zł - prowizja od transakcji bezgotówkowych
  • 0 zł - wypłaty w bankomatach ING i Planet Cash
  • 0/2,5 zł* - wypłaty z innych bankomatów (0 zł dla pierwszej wypłaty w miesiącu)
  • 6% prowizji od kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie – wypłaty w bankomatach za granicą

  Warunki uniknięcia opłat

  * Opłata za kartę płatniczą nie jest naliczana, jeżeli w poprzednim miesiącu dokonano i zaksięgowano na koncie płatności bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Karta płatnicza

Korzystając z Konta Direct będziesz mógł dokonać płatności bezgotówkowych przy użyciu karty zbliżeniowej Visa, za którą nie poniesiesz opłat jeżeli dokonasz transakcji o łącznej sumie 300 zł w miesiącu.

Karta Płatnicza ING

Cechy karty

Smart Saver

Smart Saver to system, który pozwala na automatyczne, „bezbolesne”, oszczędzanie pieniędzy, kiedy dokonujesz płatności kartą płatniczą dołączoną do Konta Direct.

Jak to działa?

Kiedy dokonujesz płatności kartą, system zgodnie z wybraną przez Ciebie wcześniej regułą, automatycznie odkłada ustalony procent od kwoty transakcji albo jej zaokrąglenie z Twojego konta na oprocentowany rachunek oszczędnościowy.

Poniższe przykłady zobrazują działanie systemu Smart Saver:

Wariant 1

Kupujesz chleb, jabłka i paprykę. Płacisz 8 zł. Ustalasz, że każda transakcja zostanie zaokrąglona do kwoty 10 zł. Płacisz 8 zł, a na Twoje konto oszczędnościowe dokonano automatyczny przelew wysokości 2 zł.

Wariant 2

Druga opcja: ustalasz że każdorazowo na rachunek oszczędnościowy zostanie odłożone 3% od kwoty transakcji. Za zakupy płacisz 8 zł, na Twój rachunek oszczędnościowy wpływa 2,4 zł.

Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w skali roku dla kwot do 5 000 zł wynosi 2%, natomiast powyżej jest ono równe 0,7 %.

Bankomaty

Korzystając z Konta Direct możesz dokonywać bezpłatnych wypłat z bankomatów ING oraz Planet Cash w kraju.

Z pozostałych bankomatów, w miesiącu dokonasz jednej wypłaty bez prowizji, za każdą kolejną wypłatę zapłacisz jednorazową prowizję wysokości 2,5 zł.

Za wypłatę pieniędzy za granicą zapłacisz 6% od kwoty wypłaty oraz 3% za przewalutowanie transakcji.

Korzystając z Konta Direct możesz także dokonywać bezpłatnych wpłat gotówki we wpłatomatach ING Banku Śląskiego, a także bez opłat korzystać z usługi cashback, wypłacając pieniądze w trakcie zakupów z kasy sklepu.

Bankowość internetowa Moje ING

Moje ING to znak rozpoznawczy Konta Direct i zarazem jeden z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść rachunku oferowanego przez ING. Moje ING to nowoczesny system bankowości internetowej, który nie tylko pozwala na komfortowe zarządzanie rachunkiem z wykorzystaniem różnych urządzeń, ale także daje liczne możliwości personalizacji i optymalizacji rachunku.

Bezpieczeństwo

System bankowości internetowej ING jest bardzo łatwy do zrozumienia i intuicyjny. Logując się na swoje konto bank nie prosi o wpisanie pełnego hasła, a jedynie wybranych znaków z naszego hasła. Jest to rozwiązanie, które dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo – nawet jeżeli okazałoby się, że na Twoim urządzeniu znalazło się złośliwe oprogramowanie, które przechwytuje Twoje dane, stracisz tylko część swojego hasła, dzięki czemu Twoje konto bankowe może być wciąż bezpieczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest klawiatura ekranowa, korzystając z której wpisujesz właściwe znaki swojego hasła korzystając z aplikacji umieszczonej na serwerze z szyfrowanym połączeniem, co dodatkowo utrudni przechwycenie Twoich danych.

Moje ING - logowanie

Bankowość Moje ING – logowanie.

Interfejs Moje ING

Po zalogowaniu się do systemu bankowości internetowej Moje ING, na ekranie startowym uzyskasz dostęp do najważniejszych informacji o swoim koncie. Na ekranie startowym najważniejszym elementem jest blok z informacją o Twoim aktualnym saldzie rachunku, po kliknięciu w który przejdziesz do szczegółów związanych ze swoim kontem. W łatwy sposób dokonasz transakcji, sprawdzisz dane swojego konta (numer rachunku, kod BIC SWIFT, czy nazwę, którą możesz dostosować w systemie), a także sprawdzisz historię transakcji.

Moje ING - ekran startowy

Bankowość Moje ING – ekran startowy.

Przelewy internetowe

Proces dokonywania przelewów jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Na początku należy wybrać rachunek, z którego chcesz dokonać transakcji (konto Direct lub konto oszczędnościowe). Później wybierasz typ przelewu i uzupełniasz niezbędne dane. Na etapie dokonywania przelewu możesz także zaznaczyć, czy będzie to stałe zlecenie, wybrać tryb realizacji, a także termin dokonania płatności. Cały proces przebiega bardzo szybko.

Funkcjonalności Moje ING

System Moje ING daje dostęp rozmaitych funkcjonalności, które pozwolą Tobie efektywnie zarządzać rachunkiem. W tej recenzji nie będziemy opisywali wszystkich funkcji systemu, jednak przedstawimy kilka przykładowych opcji, które z jednej strony pomogą Tobie zyskać większą kontrolę nad finansami, a dodatkowo mogą także zapewnić przyjemną rozrywkę. Przykładem takiego rozwiązania są cele oszczędnościowe.

Cele oszczędnościowe

Dzięki temu rozwiązaniu możesz zaplanować swoje oszczędności i sprawdzać postęp w realizacji celu.

Krok 1, to wyznaczenie nazwy celu i kwoty, którą chcesz zgromadzić. System poprosi Ciebie także o wybór, czy będziesz wpłacać pieniądze samodzielnie, czy realizacja przelewu ma być dokonywana w trybie stałego zlecenia.

W kroku 2 wyznaczysz czas realizacji celu, a także zdecydujesz czy chcesz przeznaczyć określony wkład początkowy.

Krok 3, to wybór konta, na które będziesz zbierać pieniądze – może to być Otwarte Konto Oszczędnościowe dołączone do rachunku Direct.

Teraz wystarczy tylko potwierdzić cel (krok 4) i od tej chwili możesz zacząć oszczędzać pieniądze i śledzić procent zrealizowania celu, a także czas, który pozostał do realizacji. Powodzenia! 🙂

Trener finansowy

Ciekawym rozwiązaniem jest Trener Finansowy, czyli aplikacja, która automatycznie analizuje stan Twoich finansów i przygotowuje rekomendacje związane z efektywnym oszczędzaniem, dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji.  Na początku trener analizuje Twoją sytuację finansową, następnie wyznacza konkretne propozycje oszczędzania, a Ty wybierasz jedną z nich i realizujesz swój cel.

Aplikacja mobilna

Korzystając z aplikacji Moje ING możesz sprawdzić saldo swojego rachunku, a także dokonać transakcji BLIK, bez konieczności logowania się na konto.

Po zalogowaniu się do aplikacji uzyskasz dostęp do mobilnej wersji systemu Moje ING. Możesz dokonać przelewów, sprawdzić strukturę swoich wydatków, ustawić cele oszczędnościowe, zarządzać swoimi danymi, skorzystać z innych produktów ING i wiele więcej.

Zobacz krótkie video przygotowane przez ING, żeby lepiej poznać bankowość Moje ING.

Unikalne zalety konta

Konto Direct z bankowością mobilną Moje ING, to rachunek, który pozwala na uzyskanie dostępu do wielu usług dodatkowych. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych usług dołączonych do konta:

 • Analiza finansów – moduł w systemie Moje ING, który w czytelny sposób przedstawia strukturę Twoich wydatków.
 • Zniżki na ubezpieczenia – 10% zniżki na ubezpieczenie samochodu, mieszkania i ubezpieczenie turystyczne
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe z bonusowym oprocentowaniem do 2% w skali roku przez 4 miesiące od otwarcia konta
 • Profil zaufany - dzięki któremu możesz załatwić urzędowe sprawy za przez internet.
 • Program lojalnościowy bankujesz-zyskujesz. (Program zostanie zamknięty 14.03.2017, zastąpi go program Moje Rabaty - więcej informacji wkrótce.)
 • A także opisywane wcześniej: nowoczesna bankowość internetowa Moje ING z możliwością skorzystania z aplikacji Trener Finansowy oraz wyznaczaniem celów oszczędnościowych oraz program automatycznego oszczędzania Smart Saver.
 • Teraz otwierając Konto Direct możesz zyskać 100 zł w promocji!

Podsumowanie

Konto Direct z bankowością Moje ING, to rachunek który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Korzystając z oferty ING zyskasz dostęp do licznych usług dodatkowych powiązanych z kontem, które pozwolą Tobie łatwo kontrolować swój budżet i skutecznie realizować plany oszczędnościowe.

Szczególnie należy wyróżnić doskonałą bankowość internetową, która z jednej strony jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, a jednocześnie daje wiele dodatkowych możliwości dzięki dołączonym usługom.

Konto Direct to warunkowo darmowy rachunek. Nie poniesiesz opłaty za prowadzenie konta, koszt obsługi karty płatniczej to 0/7 zł miesięcznie (opłaty unikniesz przy transakcjach bezgotówkowych za min. 300 zł w miesiącu), możesz także korzystać z bezpłatnych bankomatów ING oraz Planet Cash. Duży plus za brak opłat za zlecenie stałe i polecenie zapłaty, co pozwala na komfortowe korzystanie z wszystkich możliwości bankowości internetowej Moje ING.

Konto Direct to zdecydowanie jedna z najlepszych ofert na rynku. Jeżeli wiesz, że jesteś w stanie uniknąć opłat za prowadzenie rachunku, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem!

Zalety

Bankowość Moje ING

Rozbudowany, nowoczesny system bankowości internetowej.

Usługi dodatkowe

Takie jak Smart Saver, konto oszczędnościowe z bonusowym oprocentowaniem, Trener Finansowy.

Warunkowo darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat.

Zyskaj 100 zł za otwarcie

Promocja dla nowych klientów – możesz zyskać 100 zł za otwarcie konta.

Wady

Warunkowe opłaty

Warunkowe opłaty za kartę płatniczą i niektóre bankomaty.

Źródła wykorzystane do napisania recenzji

 1. Grupa Kapitałowa ING Banku Śląskiego S.A., Skonsolidowane Sprawozdanie Zarządu z działalności w 2016 rok, s. 26
 2. Nowy system bankowości internetowej ING, czyli bankowość projektowana z myślą o klientach.

Wykorzystane grafiki prezentujące bankowość Moje ING pochodzą ze źródeł własnych.

10 Prowadzenie rachunku

8 Karta płatnicza i bankomaty

9 Opłaty i możliwość uniknięcia

10 Bankowość elektroniczna

10 Unikalne zalety konta

Nasza ocena Konta Direct

9.4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *