eKonto w mBanku

eKonto obrazek
eKonto oferowane przez mBank wyróżnia świetna bankowość elektroniczna oraz usługi dołączone do rachunku. Można uniknąć wszystkich opłat za korzystanie z konta.
eKonto - opis rachunku
mBank logo

eKonto to znak rozpoznawczy mBanku i zarazem to jeden z najpopularniejszych rachunków bankowych w Polsce. Konto jest wybierane przez klientów ze względu na najwyższą jakość bankowości mobilnej (mBank był wielokrotnie nagradzany za swoje rozwiązania), możliwość komfortowego zarządzania rachunkiem przez internet (także z pomocą wirtualnego doradcy dostępnego 24h/7) i ciekawe usługi dodatkowe dołączone do rachunku.

Korzystając z eKonta w mBanku możesz względnie łatwo uniknąć podstawowych opłat, a także zyskać dostęp do darmowych bankomatów.

eKonto dostępne jest w dwóch wariantach: standard i plus.

eKonto standard

Opcja standard zainteresuje Klientów, którym zależy na uniknięciu opłat, za prowadzenie konta. W wariancie standard prowadzenie rachunku jest zawsze darmowe.

W obu wariantach (standard oraz plus) warunkowa opłata za kartę wynosi 4 zł, a w celu uniknięcia tej opłaty należy dokonać min. 5 transakcji w miesiącu. Wartość transakcji w tym przypadku nie ma znaczenia.

Klienci posiadający rachunek w opcji standard uzyskają dostęp darmowych bankomatów: mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska jeżeli wypłacono co najmniej 100 zł. Za wypłaty wartości mniej niż 100 zł jest pobierana prowizja wysokości 1,3 zł. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów to 7 zł.

Do opcji standard można dokupić pakiet „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, który pozwala uniknąć prowizji za wypłaty we wszystkich bankomatach jeżeli wartość wypłaty wyniosła co najmniej 100 zł. Koszt pakietu wynosi 5 zł/mies.

Promocja – zyskaj do 150 zł

Teraz otwierając eKonto standard możesz zyskać do 150 zł. Dowiedz się więcej.

eKonto plus

Klienci korzystający z wariantu plus nie zapłacą prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju (przy wypłacie w kwocie co najmniej 100 zł) i za granicą.

Możliwe jest natomiast naliczenie opłaty za prowadzenie konta w wysokości 5 zł/mies. Aby uniknąć tej opłaty, posiadacz eKonta plus powinien zapewnić wpływy w wysokości 1000 zł/mies.

Warunkiem uniknięcia opłaty za kartę jest dokonanie 5-ciu transakcji w miesiącu.

 • Zobacz opłaty

  eKonto Standard

  • 0 zł - prowadzenie konta
  • 0/4 zł** - karta płatnicza
  • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska jeżeli wypłacono co najmniej 100 zł
  • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska jeżeli wypłacono mniej niż 100 zł
  • 7 zł - wypłaty z innych bankomatów w kraju
  • 10 zł - prowizja banku za wypłatę za granicą
  • 5 zł - pakiet "wypłaty ze wszystkich bankomatów" (opcjonalnie)
  • 2 zł - polecenie zapłaty (miesięczna opłata za korzystanie z usługi)

  eKonto Plus

  • 0/5 zł* - prowadzenie konta
  • 0/4 zł** - karta płatnicza
  • 0 zł - wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (przy wypłacie w kwocie co najmniej 100 zł) i za granicą.
  • 0 zł - miesięczna opłata za korzystanie z polecenia zapłaty

  Opłaty wspólne dla obu rachunków

  • 0 zł - stałe zlecenie
  • 0 zł - krajowy przelew internetowy
  • 5 zł - przelew ekspresowy przez internet
  • 5 zł - internetowy przelew europejski SEPA
  • 4,9 zł - opcjonalne ubezpieczenie karty debetowej "Pakiet Bezpieczna Karta" (ubezpieczenie dobrowolne)
  • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline
  • 0,2% prowizji, min. 2 zł – wpłata gotówkowa we wpłatomatach sieci Euronet

  Warunki uniknięcia opłat

  * eKonto plus: 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli na konto w miesiącu wpłynęło min. 1000 zł (prowadzenie eKonta standard jest bezwarunkowo bezpłatne)

  ** Opłata za kartę płatniczą nie jest naliczana, jeżeli w poprzednim miesiącu dokonano i zaksięgowano min. 5 transakcji bezgotówkowych dowolnej wartości (dotyczy eKonta plus oraz eKonta standard).

Karta płatnicza

Użytkownicy eKonta otrzymają zbliżeniową kartę zbliżeniową VISA lub MasterCard. Korzystanie z karty jest bezpłatne jeżeli w ciągu poprzedniego miesiąca dokonano i zaksięgowano 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę.

Karta płatnicza daje możliwość korzystania z bezpłatnych bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK. W wariancie eKonto plus wszystkie bankomaty są bezpłatne.

Cechy karty

Aktywacja karty

Kartę możesz aktywować przez internet. Zaloguj się do systemu transakcyjnego, wybierz zakładkę Moje finanse następnie Karty, wybierz kartę, którą chcesz aktywować i kliknij przycisk Aktywuj. Po aktywowaniu karty w serwisie transakcyjnym można samodzielnie ustalić kod PIN.

mOkazje

mOkazje dają możliwość korzystania ze zniżek i rabatów w wybranych sklepach. I tak przykładowo obecnie (w dniu pisania recenzji) możesz zaoszczędzić 30 zł na przejazdach BlaBlaCar czy zyskać 3% dokonując rezerwacji na Booking.com. W zależności od oferty, określona suma Twoich wydatków zostanie zwrócona na konto bankowe. Zobacz film przybliżający mOkazje:

Program rabatowy

Użytkownicy eKonta mogą także wziąć udział w programie rabatowym. W sklepach i punktach usługowych współpracujących z mBankiem otrzymasz rabat na dokonywane zakupy. Przed wystawieniem rachunku poinformuj sprzedawcę, że dokonujesz płatności kartą mBanku. Oferta rabatowa jest także dostępna w internecie – aby otrzymać rabat w formularzu zamówienia na stronie internetowej wpisz numer BIN czyli sześć pierwszych cyfr karty mBanku. Pełną listę placówek oferujących zniżki w ramach programu rabatowego znajdziesz na stronie internetowej banku.

Bankowość internetowa

Serwis transakcyjny mBanku z mNawigacją finansową pozwala na łatwą analizę wydatków, za pomocą takich funkcjonalności jak „Pasek finansów”, który podpowiada ile pieniędzy powinieneś przeznaczyć na stałe opłaty (np. opłacenie rachunków), a ile masz do dyspozycji w wybranym miesiącu; masz także dostęp do takich widoków jak „Operacje zaplanowane”, „Historia z kategoryzacją operacji” czy „Analiza historii i budżety”. Serwis transakcyjny pozwala na określenie miesięcznych limitów wydatków i kontrolę czy trzymasz się planu. Wszystkie operacje są kategoryzowane. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce historii operacji (możesz przefiltrować wyszukiwanie po nadawcy, dacie, kwocie albo zakresie kwot, tytule, kategorii, tagu transakcji) łatwo znajdziesz i skategoryzujesz wybrane transakcje.

Posiadając eKonto w mBanku możesz także dokonywać płatności internetowych za pomocą mTransferu. Usługa jest bezpłatna. Dzięki mTransferowi nie należy wpisywać pełnych danych odbiorcy – formularz jest uzupełniany automatycznie, a Ty musisz jedynie autoryzować transakcje. Bezpieczeństwo zapewnia certyfikat bezpieczeństwa serwisu transakcyjnego mBanku oraz dodatkowa autoryzacja hasłem lub kodem SMS.

Ciekawym rozwiązaniem jest także usługa Ekspert online. Przez 24 godziny na dobę możesz nieprzerwanie kontaktować się przez internet z ekspertem mBanku, w celu konsultacji tematów związanych z Twoim kontem i finansami. Ekspert online to coś w rodzaju wirtualnej placówki banku, dzięki czemu możesz zarządzać swoim kontem bez wychodzenia z domu.

Aplikacja mobilna

Aplikację mobilna mBanku daje możliwość kompleksowego zarządzania rachunkiem bankowym, a także udostępnia wiele ciekawych funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu konta.

Za pośrednictwem aplikacji możesz nie tylko dokonywać standardowych przelewów i sprawdzać saldo swojego konta, ale również masz możliwość zarządzania swoimi kartami, kredytami, ubezpieczeniami i inwestycjami.

Aplikacja jest bardzo użyteczna, w przypadku gdy dokonujesz płatności za rachunki – przelewu dokonasz bez konieczności uzupełniania formularza – wystarczy zeskanować QR kod na rachunku czy fakturze.

Za pośrednictwem aplikacji mobilnej odszukasz najbliższy bankomat, wpłatomat czy placówkę mBanku. W przypadku odrzucenia transakcji ze względu na przekroczenie dziennego limitu kwotowego lub ilościowego, limit ten możesz szybko dostosować korzystając z Twojego telefonu.

Asystent płatności, to usługa dołączona do aplikacji, który przypomni Ci o terminach zbliżających się cyklicznych płatności i wystawi gotowe, wypełnione zlecenie przelewu, które wystarczy autoryzować w aplikacji mobilnej.

Unikalne zalety konta

eKonto posiada bardzo rozbudowaną ofertę dodatkowych usług dołączonych do rachunku. Poza opisanymi już wcześniej mOkazjami, programem rabatowym, systemem transakcyjnym online z mNawigacją finansową i możliwością konsultacji z wirtualnym doradcą czy rozbudowaną aplikacją mobilną, mBank w swojej ofercie posiada także:

 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – świetna usługa dołączona do konta, pozwalająca na inwestowanie bez prowizji.
 • eMakler – zintegrowany z kontem, darmowy produkt, umożliwiający realizację usług maklerskich. eMakler umożliwia kupno i sprzedaż papierów wartościowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • Polecam mBank – program, dzięki któremu zyskasz od 100 do 300 zł za polecenie konta mBanku lub rachunku firmowego.
 • Oferta ubezpieczeniowa na preferencyjnych warunkach dla klientów banku.

Podsumowanie

eKonto w mBanku to zdecydowanie jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert, która powinna szczególnie zainteresować osoby ceniące innowacyjne, nowoczesne rozwiązania. Konto oferuje szereg usług dodatkowych dołączonych do rachunku, dzięki którym możesz zaoszczędzić na codziennych zakupach (program rabatowy i mOkazje), ale też ulokować swój kapitał inwestując w papiery wartościowe czy fundusze inwestycyjne (eMakler i Supermarket Funduszy Inwestycyjnych). Konto gwarantuje komfort użytkowania, a dzięki takim usług jak Ekspert online, możesz zarządzać swoim rachunkiem praktycznie z każdego miejsca bez wychodzenia z domu. eKonto daje także dostęp do bardzo rozbudowanej aplikacji mobilnej z wieloma funkcjonalnościami, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu.

eKonto jest dostępne w dwóch wariantach – standard i plus. Jeżeli wiesz, że miesięczne wpływy na Twoje konto będą wynosić 1000 zł lub więcej – warto wybrać wariant plus, w innym przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się opcja standard.

Zalety

Darmowe konto

Możliwość uniknięcia wszystkich opłat i wyboru odpowiedniego planu taryfowego.

Innowacyjne rozwiązania

Świetne usługi powiązane z rachunkiem.

Bankowość elektroniczna

Nowoczesny system bankowości internetowej i rozbudowana aplikacja mobilna.

Komfort i wygoda

Możesz efektywnie zarządzać rachunkiem bez wychodzenia z domu.

Wady

Warunkowe opłaty

Możliwe opłaty za podstawowe operacje (w zależności od wariantu).

9 Warunki finansowe (opłaty)

9 e-Bankowość

9 Unikalne zalety rachunku i promocje

Nasza ocena eKonta (1-10)

9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *